ABD ve Rusya, PYD’yi koruyor...

Bir zamanlar masal ülkesinde yaşıyor, pembe düşler kurarak, “Arap Baharı”umutlarıyla yaşıyorduk... O günler çok gerilerde... İnsanlık tarihinde, vahşi dünya düzeninin ayakta...

Bir zamanlar masal ülkesinde yaşıyor, pembe düşler kurarak, “Arap Baharı”umutlarıyla yaşıyorduk... 
O günler çok gerilerde... 
İnsanlık tarihinde, vahşi dünya düzeninin ayakta kalması, kapitalizmin kök salması için ağır suçlar işlenmiştir... Ama bir süre sonra unutulup gider tarihin o kanlı sayfalarına yazılsa bile. 
Bir dönem İsrail’in başını giderek sıkıştırmaya başlayan Filistin’in güçlenmesinden kaygılanıp din kardeşliği adına Hamas’ın sırtını sıvazlayan, liderini Türkiye’de“devlet başkanı” gibi ağırlayan biz değil miydik? 
Dünyanın başına bela olan Taliban’ınSovyetler Birliği’nin Afganistan’ı işgalinden sonra ABD tarafından kurulduğunu ve eğitildiğini çoktan unuttuk. 
Komünizm tehlikesine karşı kurulan bu kanlı örgüt dünyanın başına bela olurken, El Kaide sahneye çıkarıldı emperyalizmin ağababası tarafından. 
Bunların sonunda hem Afgan hem de Pakistan halkı, cemaatler, mezhepler, aşiretler savaşının ortasında buldu kendini. 
Kin ve intikam duyguları alevlendi, köktendinci terör örgütleri çoğalmaya başladı. 
Biri bitti biri geldi ardından... 
Eski Sovyetler Birliği bölgesinde “kırmızı-turuncu karanfil devrimi” adı altında yapılan operasyonlar, “Arap Baharı”na hazırlıktı aslında. 
ABD ve İngiltere’nin Irak’ı işgali, demokrasi yalanı, sahneye konulan bir oyundu, çok yazılıp çizildi...
Emperyalist güçlerin çıkar amaçlı bu kanlı oyunları, demokrasi, temel hak ve özgürlükler masalıyla yoksul halklara yutturuldu. 
İç savaşlar, oluk oluk akan kan... 
Aslında bu saydıklarımın hiçbirisinden Türkiye sorumlu değildir...

***

Emperyalist ülkelerin demokrasi getireceği sözüyle işgal ettiği topraklar yoksul güney dünyasıdır. 
O ülkelerin hepsinde işgal sonrası iç savaşlar çıkmış, kan gövdeyi götürmüştür. 
Terör buralarda doğmuş, gelişmiş ve dünyayı sarmıştır. 5 yıl önceye değin IŞİDadında köktendinci bir terör örgütü yoktu, onun gelişmesini sağlayan gruplar vardı... 
Irak, Suriye, Libya, Afganistan, Pakistan iç savaştan, kan gölünün bataklığından kurtulamıyor... “En altta kalanın canı çıksın” yöntemi bu saydığım ülkelerde yaşam biçimi olarak görülüyor. 
Çağdışı yok etme güdüleri, dış ülkelerden cihatçı göçü, geçit yolu olarak Türkiye’yi kullanmaları... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşklar ve sevinçler... 09 Eylül 2018 | 2.464 Okunma Hoşça kal hüzün... 06 Eylül 2018 | 461 Okunma Bir garip yolcu... 04 Eylül 2018 | 2.309 Okunma Sevda düşleri... 02 Eylül 2018 | 2.399 Okunma Uçarı kaçarı... 01 Eylül 2018 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar