Yoksulluk ve işsizlik

Sosyal medyada ve diğer yayın araçlarında yoğun olarak ekonomik krizden, yoksulluk ve işsizlikten söz/şikâyet ediliyor. Tabii muhalefet iktidarı suçluyor, kendileri iktidar olduklarında diğer problemler yanında bu...

Sosyal medyada ve diğer yayın araçlarında yoğun olarak ekonomik krizden, yoksulluk ve işsizlikten söz/şikâyet ediliyor. Tabii muhalefet iktidarı suçluyor, kendileri iktidar olduklarında diğer problemler yanında bu üç problemi de yağdan kıl çeker gibi çözeceklerini söylüyorlar.

Meselenin iktidar-muhalefet kavgası benim burada ilgim dışında kalıyor.

Yoksulluk derdi neredeyse insanlıkla yaşıttır, dinler ve beşeri sistemler teorik ve amelî olarak bu derde çare bulmaya çalışmış, birçok farklı formüllerden söz etmişlerdir.

İslâm’ın bu derde çare olarak ileri sürdüğü ve belli zamanlarda uygulayarak müspet sonuçlar alınmış olan çözümü burada özetleyeceğim; çünkü bunu bugün, bu rejim içinde de uygulamak mümkündür.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Eğitim Şûrâsı 28 Kasım 2021 | 277 Okunma Yoksulluk ve işsizlik 21 Kasım 2021 | 1.218 Okunma Kadın-erkek bir arada 14 Kasım 2021 | 1.454 Okunma Birliğimizin düşmanları 09 Kasım 2021 | 593 Okunma Kovid 19 salgını ve kredi kartı hakkında 07 Kasım 2021 | 861 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar