Mürsî’nin eşi gençlere sesleniyor

Filistinli araştırmacı yazar Prof. Muhammed Hayır Mûsâ, Mürsî’nin şehadetinden sonra onun muhterem eşi Azîme Neclâ Muhammed Hanımefendi ile bir telefon konuşması yapmıştı.Bu konuşmayı...

Filistinli araştırmacı yazar Prof. Muhammed Hayır Mûsâ, Mürsî’nin şehadetinden sonra onun muhterem eşi Azîme Neclâ Muhammed Hanımefendi ile bir telefon konuşması yapmıştı.

Bu konuşmayı paylaştığı yazısına şöyle başlıyor:

Konuşmamız boyunca Neclâ Hanım yalnızca sabır ve onurlu duruşta bir okul değil, aynı zamanda sebat, sükûnet ve tevâzu ile yoğurulmuş yüce bir direnç ve izzet dağı idi.

Şaşırtıcı bir huzur ve sükunet içinde beni dinliyor, emsalsiz bir vakar içinde ara sıra konuşmaya katılıyor, Allah’ı anıyor, O’na hamdediyor, konuşunca kelimelerinden yapmacık olmayan büyüklük fışkırıyor, söylediği her kelime azim ve ufkumu bulutlarla kucaklaştırıyor, bu yüce boy karşısında daha fazla kısaldığımı hissediyordum.

Ona sordum: Gençler için neler söylersin, onlara senden hangi tavsiyeleri/öğütleri götüreyim?

Şu cevabı verdi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsan haddini bilmeli 07 Ağustos 2022 | 396 Okunma -Cinsiyet -Dünyada mutluluk 31 Temmuz 2022 | 849 Okunma Aidat, kesinti, miras, inşaat sözleşmesi… 24 Temmuz 2022 | 470 Okunma Bir sûfî âlim ile bir vehhâbî hocanın tartışması (3) 17 Temmuz 2022 | 1.498 Okunma Tefrika ve tekfir (gavur oldun demek) ümmetin başına belâdır (2) 10 Temmuz 2022 | 247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar