GES hakkında

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın basın açıklamasına göre GES’in mahiyeti şudur:“Bakanlığımızca, vatandaşlarımızın tasarruflarını Türk Lirası cinsi varlıklarda...

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın basın açıklamasına göre GES’in mahiyeti şudur:

“Bakanlığımızca, vatandaşlarımızın tasarruflarını Türk Lirası cinsi varlıklarda değerlendirebilmelerinin teşvik edilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) talep toplama işlemleri 15 Haziran 2022 tarihinden itibaren gerçekleştirilecektir.

Sadece gerçek kişilere sunulacak olan GES’ler, ülkemiz genelinde gerçekleştirilecek duyuru ve talep toplama işlemleri yoluyla ihraç edilecektir.

Senede ilişkin talep toplama işlemleri ile senedin ihracı, kupon ve anapara ödemeleri Bakanlığımız sitesinde yayınlanacak duyuruda belirtilecek bankalar aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tefrika ve tekfir (gavur oldun demek) ümmetin başına belâdır 03 Temmuz 2022 | 262 Okunma Ortaklık, enflasyon, kusurlu mal 26 Haziran 2022 | 428 Okunma Düşünce hürriyeti, hoşgörü ve tahammül 19 Haziran 2022 | 488 Okunma GES hakkında 12 Haziran 2022 | 1.357 Okunma İslâmî finans ve Katılım Bankaları Kanunu 05 Haziran 2022 | 507 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar