Dâru’l-harb ve Alevilik

Özet olarak söylemem gerekirse: Bugünkü haliyle Türkiye gibi ülkelerin dâru’l-harb mi, dâru’l-islam mı olduğu konusunda dört mezhebin farklı iki görüşü vardır. Ben, “Dâru’l-islam’dır” görüşünü tercih ediyorum.

…adlı bir kimse https://darul-islam-darul-harb-meselesi/ adresinde reddi karaman 1-2 adlı 2 eser yazmış ve neşretmiş. Bu kimseye yanıt vermelisiniz. Çok ağır iddiaları var… Mutlaka yanıt verin bu kimseye.

Cevap

Benim www.hayreddinkaraman.net adresli sitemde dâru’l-islam ve dâru’l-harb konusunda bir kitap teşkil edecek kadar yazım var.

Mukayeseli İslam Hukuku ve Anahatlarıyla İslam Hukuku isimli kitaplarımda bu konular da yer almış bulunuyor.

O kişileri okuyanlar bunları da okurlarsa yeterli olur.

Özet olarak söylemem gerekirse: Bugünkü haliyle Türkiye gibi ülkelerin dâru’l-harb mi, dâru’l-islam mı olduğu konusunda dört mezhebin farklı iki görüşü vardır. Ben, “Dâru’l-islam’dır” görüşünü tercih ediyorum. Vazifemiz bu kavramın içini doldurmak, ülke insanının hayatında İslam’ı çoğaltmak için gece gündüz çalışmaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnanmayanların yaklaşımları 20 Haziran 2021 | 200 Okunma Enflasyon ve siyonizm belası 13 Haziran 2021 | 1.388 Okunma Türkiye ismi ve enflasyon farkı 06 Haziran 2021 | 1.291 Okunma Kulluk bir bütündür, vazifenin küçüğü de büyüğü de ona dâhildir 30 Mayıs 2021 | 227 Okunma Zekât organizasyonu ve kurumsallaşma 23 Mayıs 2021 | 422 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar