Adblock reklam ve sütannelik

Adblock, internette dolaşırken, haber sitelerinde ya da YouTube’da video izlerken reklamların görünmesini engelleyen tarayıcı eklentisidir. Günümüzde tv’lerde reklam yayınlanır ve tv’ler bununla bir gelir elde eder.

SORU

Adblock kullanmak caiz midir?

Adblock, internette dolaşırken, haber sitelerinde ya da YouTube’da video izlerken reklamların görünmesini engelleyen tarayıcı eklentisidir. Günümüzde tv’lerde reklam yayınlanır ve tv’ler bununla bir gelir elde eder. Aynı şeyi YouTube’da kanal sahipleri yapar. Videolarına atlanamayan ya da atlanabilen reklamlar koyarlar. O videoyu çeken ekip ya da amatör şahıs emek, zaman ve para harcar, en azından bunun karşılığını görmek isterler. Fakat çoğumuzun kullandığı Adblock bu videolarda reklam görmemizi engeller. Bir nevi o şahsın emeğinin karşılığı olan ücreti ödememizi engeller. Bu durumda ne önerirsiniz hocam? Adblock bir kul hakkı eklentisi olarak gaflet içinde yaşayıp gittiğimiz öteki âlemde karşımıza çıkar mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğuştan özürlü olana haksızlık mı yapılmıştır? 14 Şubat 2021 | 651 Okunma 28 Şubat mağdurları ve bazı sorular 07 Şubat 2021 | 525 Okunma İhtida, irtidat ve para 31 Ocak 2021 | 286 Okunma Çeşitli sorulara cevaplar 24 Ocak 2021 | 591 Okunma Adblock reklam ve sütannelik 17 Ocak 2021 | 539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar