TGS ve Journo bu ayıbı temizleyecek mi?

Alnının teriyle habercilik yapmaya çalışan yüzlerce gazeteciyi bir PR şirketinin asılsız iddialarına kurban vermek TGS'ye yakışmadı!

Yıllardır medyada yaşanan daralmaya, hedef göstermelere, iftiralara ve zaman zaman uygulanan baskılara rağmen hala gazetecilik mesleği adına dimdik ayakta durmaya çalışan, bağımsız habercilik yapan medya kuruluşları var. 

İnternethaber yayın grubu içerisinde yer alan Gazeteciler.com'da bunlardan birisi. 

Fakat geçtiğimiz gün yeni bir iftiraya daha maruz kaldık. İşin ilginci ise bu iftiranın Türkiye Gazeteciler Sendikası eliyle atılması. 

Evet yanlış duymadınız!

Gazetecilerin haklarını korumak için kurulan bir sendika bizzat gazetecilere çamur attı. Hem de sadece Gazeteciler.com'a değil, yüzlerce haber sitesine.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) bünyesinde yayınlanan Journo.com.tr internet sitesinde Mustafa Kuleli imzasıyla "Satılık haber: '50 liradan başlayan fiyatlarla isterseniz röportajınızı da yayımlatırız" başlığıyla bir haber yayınladı. Haberde, 909 internet sitesi bir liste halinde yayınlandı. 

Peki bu iddianın sahibi kim? İsmini vermekten imtina ettikleri bir PR şirketi! 

Habere göre PR şirketi çalışanı bir de "Röportaj da yayımlatabiliriz. Hem soruları, hem cevapları siz yazarsanız. Onlar da sanki sizinle röportaj yapılmış gibi yayımlarlar” demiş! 

Bunları okuyunca PR şirketine "Eee, başka? Ne vereyim abime?" diyesi geliyor insanın.

Sanki haberden değil de manavdan bahsediyorlar! Seç, beğen, al!

Gazetecilik açısından üzücü olansa bunun TGS eliyle yapılması.

Üstelik bu karalamayı gazetecilik ilkelerini hiçe sayarak yapıyorlar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soner Yalçın çok yanlış anlamış! 01 Şubat 2020 | 4.522 Okunma Diyanet'in faizle imtihanı 16 Ocak 2020 | 9.565 Okunma Başörtülü kat görevlisi nasıl müdür olur? 13 Aralık 2019 | 7.614 Okunma Ali Babacan ne söyledi? 27 Kasım 2019 | 7.057 Okunma İmamoğlu Harikalar Diyarında 12 Kasım 2019 | 6.167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar