TGS ve Journo bu ayıbı temizleyecek mi?

Alnının teriyle habercilik yapmaya çalışan yüzlerce gazeteciyi bir PR şirketinin asılsız iddialarına kurban vermek TGS'ye yakışmadı!

Yıllardır medyada yaşanan daralmaya, hedef göstermelere, iftiralara ve zaman zaman uygulanan baskılara rağmen hala gazetecilik mesleği adına dimdik ayakta durmaya çalışan, bağımsız habercilik yapan medya kuruluşları var. 

İnternethaber yayın grubu içerisinde yer alan Gazeteciler.com'da bunlardan birisi. 

Fakat geçtiğimiz gün yeni bir iftiraya daha maruz kaldık. İşin ilginci ise bu iftiranın Türkiye Gazeteciler Sendikası eliyle atılması. 

Evet yanlış duymadınız!

Gazetecilerin haklarını korumak için kurulan bir sendika bizzat gazetecilere çamur attı. Hem de sadece Gazeteciler.com'a değil, yüzlerce haber sitesine.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) bünyesinde yayınlanan Journo.com.tr internet sitesinde Mustafa Kuleli imzasıyla "Satılık haber: '50 liradan başlayan fiyatlarla isterseniz röportajınızı da yayımlatırız" başlığıyla bir haber yayınladı. Haberde, 909 internet sitesi bir liste halinde yayınlandı. 

Peki bu iddianın sahibi kim? İsmini vermekten imtina ettikleri bir PR şirketi! 

Habere göre PR şirketi çalışanı bir de "Röportaj da yayımlatabiliriz. Hem soruları, hem cevapları siz yazarsanız. Onlar da sanki sizinle röportaj yapılmış gibi yayımlarlar” demiş! 

Bunları okuyunca PR şirketine "Eee, başka? Ne vereyim abime?" diyesi geliyor insanın.

Sanki haberden değil de manavdan bahsediyorlar! Seç, beğen, al!

Gazetecilik açısından üzücü olansa bunun TGS eliyle yapılması.

Üstelik bu karalamayı gazetecilik ilkelerini hiçe sayarak yapıyorlar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başak Demirtaş'a yapılanı kınayan ezikler! 16 Haziran 2020 | 10.418 Okunma Fatih Altaylı'dan Cüneyt Özdemir'e ne değişti? 29 Mayıs 2020 | 10.328 Okunma Çocuklarınızın ekran bağımlılığı arttı mı? 18 Mayıs 2020 | 2.663 Okunma Sevda Noyan olayı ve muhafazakar dönüşüm! 11 Mayıs 2020 | 8.303 Okunma Dayatmacı, Baskıcı ve Faşist 29 Nisan 2020 | 5.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar