Hani rövanşist olan AK Parti'ydi?

Uğur Dündar'ın Arena'sında adeta savaş baltalarını bileyerek, açıktan intikam yeminleri eden Mine Kırıkkanat ve ona alkış tutanları izlerken şu iki cümle geçiyor insanın içinden; - Hani...

Uğur Dündar'ın Arena'sında adeta savaş baltalarını bileyerek, açıktan intikam yeminleri eden Mine Kırıkkanat ve ona alkış tutanları izlerken şu iki cümle geçiyor insanın içinden;

- Hani rövanşist olan AK Parti'ydi?

- Hani kindar nesili AK Parti yetiştirmişti?

Mine Kırıkkanat ve onun gibiler bu iğrenç üslupla ve intikam dolu sözlerle, ellerindeki en büyük "malzemeyi" kaybetmekle kalmadılar, çok da güzel malzeme verdiler. 

Geçmiş olsun. 

16 yıllık AK Parti iktidarını her fırsatta rövanşist olmakla suçlayanların, "bunlar kindar nesil yetiştirmekten başka bi' şey bilmez" diyerek çemkirenlerin nasıl kindar ve rövanşist olduğunun en büyük kanıtıdır bu.

Bundan sonra ne zaman "rövanşizm"den şikayet edecek olsalar, Mine Kırıkkanat'ın bu videosu şak diye önlerine konacak. 

Ben daha "kindar nesil" dedikleri içinden, gözlerinden ateş çıkararak bu arkadaşlara dönüp de "sizi şöyle mağdur edeceğiz, böyle mağdur edeceğiz" diye haykıranı görmedim.

Aksine Mine Kırıkkanat'ın dalga geçerek anlattığı mağduriyetleri yaşayanlar bırakın kin beslemeyi, intikam almayı; küskünlüklerini, kırgınlıklarını bile içine gömdü. 

Buna rağmen geçmişte yaşattıklarından dolayı özür dileyecekleri yerde kalkmış parmak sallıyorlar.

İşte buna "rövanşizmin dibi" denir.


İYİ Kİ BÖYLE DENSİZLER VAR!

Mine Kırıkkanat'ın yaptığı en hafif tabiriyle densizliktir, hadsizliktir.

Daha da bu cümleden sonra söz söylenmez gibi dursa da, öyle değil. 

Asıl bu densizliklerden sonra başlıyor tüm hikaye.

Toplumun bir kesiminin yaşadığı hak ihlalleriyle dalga geçmesi mi, bir dönem yaşanmış mağduriyetler üzerinden eğlenmesi mi, bunları yaparken yine Atatürkçülük kisvesi arkasına saklanıp Atatürk'ü istismar etmesi mi, gün gelip çok daha kötülerini yapma hayaliyle yanıp tutuşması mı, açıkçası hangisi daha çirkin bilemedim.

Fakat bildiğim bir şey var.

Ne zaman geçmişte yaşanan sıkıntıları, verilen mücadeleleri, çekilen acıları unutur gibi olsak,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyanet'in faizle imtihanı 16 Ocak 2020 | 9.436 Okunma Başörtülü kat görevlisi nasıl müdür olur? 13 Aralık 2019 | 7.581 Okunma Ali Babacan ne söyledi? 27 Kasım 2019 | 7.045 Okunma İmamoğlu Harikalar Diyarında 12 Kasım 2019 | 6.156 Okunma Jakarta gezi notlarım 09 Kasım 2019 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar