Memleket böyle mi batıyor?

Basit yazacağım... Çok basit. Hatta biraz vulgar olacak. Çünkü bir sosyal kesimin siyasal "numara"larını ve gitgide bozulan karakterini ifşa edebilmek için gündelik hayattan dem vurmak en iyi yol.

Çünkü apaçık olanı lafları dolandırarak anlatmaya çalışmanın anlamı yok!
Gündelik hayat, anlamak isteyene her şeyi anlatıyor.

***

İyi ki sosyal medya var, diyorum bazen.
Hele şu Instagram... Tavsiyem şudur ki, siz de Instagram'a girin ve her Allah'ın günü "memleket yandı bitti, kül oldu" diye ağlaşanların, "kutuplaşmanın baskısı altında bunaldıklarını" veya "ülkenin gericiliğe teslim olduğunu" iddia edenlerin bayram tatilini nasıl geçirdiklerine bir bakın!
Baktıkça, içinizden "bu nasıl keyiftir kardeşim!" diye söyleneceksiniz; "Allah bozmasın ama bu nasıl bir coşmadır, nasıl dört başı mamur zenginliktir!" Mesela şu alabildiğine şık ve pek gözde "beach club"da denizin üzerine kurulmuş hamakta şekerleme yapan sakallı genç adam daha bir ay önce soğan patates fiyatlarının yüksekliğinden kalkarak ülkenin çöküşe doğru sürüklendiğini anlatan komşunuz değil mi?

***

Bir konuya açıklık getireyim...
Belli bir sosyal kesimden söz ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akılda kalmış altyazılar 21 Temmuz 2019 | 115 Okunma Zaman gelip geçerken: Yaşlanmayan kaldı mı? 20 Temmuz 2019 | 50 Okunma Yaz... içimizi de ısıtıyor mu hala? 19 Temmuz 2019 | 64 Okunma Memleket sevgisi 18 Temmuz 2019 | 46 Okunma Saflık etmeyin! 16 Temmuz 2019 | 1.646 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar