Çin’i harcayacaklar matmazel!..

Ekranlara çıkıp koronavirüs üzerine serinkanlı ve pek tıbbi açıklamalar yapan uzman hekimlere bayılıyorum. Pek rahat ve pek uzman bir ifadeyle bize genetik mutasyondan, ihtimallerden ve tuzlu gargaradan söz ediyorlar.

Zatürreye benzer biçimde seyreden bu hastalığa yakalananların yürürken birden burun üzeri yere düşüp düşmeyeceği sorulmuyor onlara.
İş yerinde sandalyeden düşüp epilepsi benzeri bir krize girenlerle anlattığınız koronavirüs hastalığı arasında bir bağlantı yok, denilmiyor.
Orası cısss noktası sanki!

*** İlk başta Çin'den dünyaya yayılan hasta ve karantina görüntülerinin bir tür "trolleme" veya "kötü propaganda" malzemesi olduğundan şüphelendik.
Fakat görüntülerin büyük kısmının doğru olduğu anlaşıldı.
Ya evlerinden silahlı görevliler tarafından zorla alınıp hastaneye götürülürken direnen hasta (!) görüntülerine ne demeli?
Peki, Vuhan'da sekiz günde (!) inşa edilen virüse özel dev hastanenin gerçekten hastane olduğuna inanmalı mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni bir hafta yeni bir dünya 24 Şubat 2020 | 1.748 Okunma Altını çizdiğim satırlar-105 23 Şubat 2020 | 64 Okunma Gündelik hayat notları: Kar görmeye gitmek! 22 Şubat 2020 | 168 Okunma Gezi’de hâlâ gezinen Batı! 21 Şubat 2020 | 252 Okunma Çocukluk biter ama geçmiş geçmez! 20 Şubat 2020 | 208 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar