Sâlih din adamının yazdığı kitap faydalı olur...

Ehl-i sünnet âlimlerinin Kur’ân-ı kerîmin açıklamalarından ve ayrıca Peygamberimizin hadîs-i şerîflerinden derleyerek yazdıkları din kitaplarına "ilm-i hâl" kitapları denir.

 Dinde tahrif hareketleri -15-
Allahü teâlâ, insanların dünyada ve âhirette mesut olmaları, rahat ve huzur içinde bulunmaları ve gönüllerini birleştirip, kardeşçe yaşamaları ve kendine kulluk vazifelerini nasıl yapacaklarını bildirmek için, onlara Peygamberler gönderdi. İnsanların, her bakımdan en üstünleri olan bu seçilmiş zâtlar vâsıtası ile kullarına en iyi yaşama yollarını bildirdi. Peygamberlerinin en üstünü ve sonuncusu olan Muhammed aleyhisselâmın, dünyanın her yerinde, kıyâmete kadar gelecek olan bütün insanların Peygamberi olduğunu bildirdi. Allahü teâlâ, çok sevdiği bu Peygamberine melek ile yirmiüç senede gönderdiği (Kur’ân-ı kerîm) adındaki büyük kitâbında, emirlerini ve yasaklarını bildirdi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslâmiyet, çocuklara din eğitimi verilmesini emreder 11 Aralık 2019 | 91 Okunma İslâmiyet, âdete modaya göre değiştirilemez!.. 04 Aralık 2019 | 87 Okunma Sâlih din adamının yazdığı kitap faydalı olur... 27 Kasım 2019 | 27 Okunma Din adamı, sâlih Müslüman olmalıdır 20 Kasım 2019 | 68 Okunma Din adamlarının asli vazifeleri... 13 Kasım 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar