Sâlih din adamının yazdığı kitap faydalı olur...

Ehl-i sünnet âlimlerinin Kur’ân-ı kerîmin açıklamalarından ve ayrıca Peygamberimizin hadîs-i şerîflerinden derleyerek yazdıkları din kitaplarına "ilm-i hâl" kitapları denir.

 Dinde tahrif hareketleri -15-
Allahü teâlâ, insanların dünyada ve âhirette mesut olmaları, rahat ve huzur içinde bulunmaları ve gönüllerini birleştirip, kardeşçe yaşamaları ve kendine kulluk vazifelerini nasıl yapacaklarını bildirmek için, onlara Peygamberler gönderdi. İnsanların, her bakımdan en üstünleri olan bu seçilmiş zâtlar vâsıtası ile kullarına en iyi yaşama yollarını bildirdi. Peygamberlerinin en üstünü ve sonuncusu olan Muhammed aleyhisselâmın, dünyanın her yerinde, kıyâmete kadar gelecek olan bütün insanların Peygamberi olduğunu bildirdi. Allahü teâlâ, çok sevdiği bu Peygamberine melek ile yirmiüç senede gönderdiği (Kur’ân-ı kerîm) adındaki büyük kitâbında, emirlerini ve yasaklarını bildirdi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müslüman, aksıran mümin kardeşine dua etmelidir... 21 Ekim 2020 | 52 Okunma Müslümanlar, birbirlerine daima selam vermelidir 14 Ekim 2020 | 29 Okunma Bütün Müslümanların, bizim üzerimizde hakkı vardır 07 Ekim 2020 | 42 Okunma Kul haklarına riayet etmeyeni kimse sevmez 30 Eylül 2020 | 43 Okunma Kul haklarından kurtulma çareleri... 23 Eylül 2020 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar