Müslümanın güzel hasletleri...

Müslüman, insanların haklı olduğu işlerinde ona vasıta olmalı, böylece onlara yardım etmeli, imkânı nispetinde onların ihtiyaçlarını görmelidir. Müslüman, diğer Müslüman...

Müslüman, insanların haklı olduğu işlerinde ona vasıta olmalı, böylece onlara yardım etmeli, imkânı nispetinde onların ihtiyaçlarını görmelidir.
Müslüman, diğer Müslüman kardeşini en az kendisi kadar düşünür. Kendisine yapılmasını uygun görmediği şeylerin başkalarına da yapılmamasını ister. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kendisi için sevdiğini, din kardeşi için sevmeyen kâmil mümin olamaz.) (Buhari)
Müslüman, başkalarına güzel öğüt verir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Siz, din kardeşinizin aynasısınız. Onda gördüğünüz lekeyi siliniz!) (Ebu Davud)
Müslüman, herkesin gönlünü hoş etmeye, üzüntüsünü gidermeye çalışır. Peygamber efendimiz hadis-i şeriflerde buyurdu ki:
(Bir mümini sevindireni, Allahü teâlâ kıyamet günü sevindirir.) (İbni Mübarek)
(Bir kimsenin üzüntü ve sıkıntısını gidereni veya...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngilizlerin İslam düşmanlığı 05 Ekim 2022 | 185 Okunma İslâm düşmanlarını bize kahraman olarak tanıtanlar 28 Eylül 2022 | 802 Okunma Tövbe-i nasûh... 21 Eylül 2022 | 107 Okunma Eşkıyalık yaparken tövbe edip, evliya olan zât!.. 14 Eylül 2022 | 373 Okunma Büyük günah işleyenin tövbesi de kabul olur... 07 Eylül 2022 | 128 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar