Mübarek ramazan şerefli​ bir aydır

Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftâr verenin günâhları af olur. Cehennemden âzâd olur. Ramazan Sohbetleri -1-Mübârek ramazan ayı...

Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftâr verenin günâhları af olur. Cehennemden âzâd olur.
 
Ramazan Sohbetleri -1-
Mübârek ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nâfile namaz, zikir, sadaka ve bütün nâfile ibâdetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftâr verenin günâhları af olur. Cehennemden âzâd olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevâbı hiç azalmaz. 
Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafîfleten, onların ibâdet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de af olur. Cehennemden âzâd olur. 
Ramazân-ı şerîf ayında, Resûlullah “sallallahü aleyhi ve sellem”, esîrleri âzâd eder, her istenilen şeyi verirdi. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müslümanların çileli yılları 19 Haziran 2019 | 25 Okunma Felsefecilerin, kendilerini küfre düşüren iddiaları 12 Haziran 2019 | 154 Okunma Af ve âfiyete kavuştuğumuz gün, bizim bayramımızdır... 05 Haziran 2019 | 21 Okunma Ramazanda oruç tutarken nelere dikkat etmelidir? 29 Mayıs 2019 | 40 Okunma Ramazan ayında, çok dua ve istiğfar etmeli... 22 Mayıs 2019 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar