Mübarek ramazan şerefli​ bir aydır

Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftâr verenin günâhları af olur. Cehennemden âzâd olur. Ramazan Sohbetleri -1-Mübârek ramazan ayı...

Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftâr verenin günâhları af olur. Cehennemden âzâd olur.
 
Ramazan Sohbetleri -1-
Mübârek ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nâfile namaz, zikir, sadaka ve bütün nâfile ibâdetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftâr verenin günâhları af olur. Cehennemden âzâd olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevâbı hiç azalmaz. 
Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafîfleten, onların ibâdet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de af olur. Cehennemden âzâd olur. 
Ramazân-ı şerîf ayında, Resûlullah “sallallahü aleyhi ve sellem”, esîrleri âzâd eder, her istenilen şeyi verirdi. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslam düşmanları nasıl çalışıyor? 16 Ekim 2019 | 41 Okunma Din adamlarının kötüsü... 09 Ekim 2019 | 99 Okunma Din adamlarının iyisi olmak... 02 Ekim 2019 | 59 Okunma Anadolu’dan acı bir hatıra!.. 25 Eylül 2019 | 77 Okunma O ne karanlık günlerdi!.. 18 Eylül 2019 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar