İslâmiyet, âdete modaya göre değiştirilemez!..

İslâmiyet âdetlere yer verseydi, daha başlangıcında cahil Arapların kötü âdetlerini yasak etmez ve Kâbe’nin içine kadar girmiş bulunan putperestliği hoş görürdü. 

Dinde tahrif hareketleri -16-
Müslümanlarda, birkaç yüz seneden beri bir duraklama, hatta gerileme olduğu meydandadır. Bu gerilemeyi görerek, İslâmiyetin bozulduğunu söylemek, çok haksız ve pek yanlıştır. Geri kalmanın sebebi, Müslümanların dine sarılmamaları, dinin emirlerini yerine getirmekte gevşek davranmalarıdır. İslâm dinine, başka dinlerde olduğu gibi, hurafeler karışmamıştır. Cahillerin yanlış inanışları ve konuşmaları olabilir. Fakat bunlar, İslâmın temel kitaplarında bildirilenleri değiştirmez. Bu kitaplar, Resûlullah efendimizin sözlerini ve Eshâb-ı kiramdan gelen haberleri bildirmektedir. Hepsi, en salahiyetli âlimler tarafından yazılmıştır. Bütün İslâm âlimlerince söz birliği ile beğenilmiştir. Asırlar boyunca, hiçbirinde hiçbir değişiklik olmamıştır. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslâmiyet, çocuklara din eğitimi verilmesini emreder 11 Aralık 2019 | 92 Okunma İslâmiyet, âdete modaya göre değiştirilemez!.. 04 Aralık 2019 | 87 Okunma Sâlih din adamının yazdığı kitap faydalı olur... 27 Kasım 2019 | 27 Okunma Din adamı, sâlih Müslüman olmalıdır 20 Kasım 2019 | 68 Okunma Din adamlarının asli vazifeleri... 13 Kasım 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar