İngilizlerin İslam düşmanlığı

İngiliz siyasetinin temeli, İslâmiyeti yok etmektir. Bu siyasetin sebebi, İslâmiyetten korkmalarıdır. Müslümanları aldatmak için, satılmış vicdansızları kullanmaktadırlar.      Dinde...

İngiliz siyasetinin temeli, İslâmiyeti yok etmektir. Bu siyasetin sebebi, İslâmiyetten korkmalarıdır. Müslümanları aldatmak için, satılmış vicdansızları kullanmaktadırlar. 
 
 
Dinde tahrif hareketleri -12-
İslam’ın en büyük düşmanının İngilizler olduğunu, şimdi bütün dünyadaki Müslümanlara saldıran Vehhabiliği, İngilizlerin kurduğunu ve onları beslemekte olduğunu en iyi bilenlerden biri de, 1943 senesinde vefat eden Seyyid Abdülhakim  Arvasî hazretleridirO, sohbetlerinde sevdiklerine hep şöyle diyordu: 
“İslam’ın en büyük düşmanı İngilizlerdir. İslamiyeti bir ağaca benzetirsek, başka kâfirler, fırsat bulunca, bu ağacı dibinden keser. Müslümanlar da, bunlara düşman olur. Fakat, bu ağaç bir gün filiz verebilir. İngiliz böyle değildir. Bu ağaca hizmet eder. Besler. Müslümanlar da, onu sever. Fakat, gece kimse anlamadan köküne zehir sıkar. Ağaç öyle kurur ki, bir daha süremez. 'Vah vah çok üzüldüm' diyerek Müslümanları aldatır. İngilizin, İslama böyle zehir salması demek, para, mevki ve kadın gibi, nefsanî arzular karşılığında satın aldığı yerli münafıkların, soysuzların elleri ile İslam âlimlerini, İslam kitaplarını, bilgilerini ortadan kaldırmasıdır...”
1910 yılında İstanbul’da basılan Türkçe (Âlem-i islâm) kitabının ikinci cildinde Abdürreşîd İbrahim efendi, İngilizlerin İslâm düşmanlığı yazısının bir yerinde diyor ki: 
“Hilâfet-i islâmiyenin bir an evvel kaldırılması, İngilizlerin birinci düşüncesidir. Kırım muharebesine sebep olmaları ve burada Türklere yardım etmeleri, hilafeti mahvetmek için bir hile idi. Paris Anlaşması, bu hileyi ortaya koymaktadır. 1923'te yapılan Lozan Anlaşması'nda yaptıkları tekliflerde İngilizler, bu düşmanlıklarını açıkça göstermişlerdir. Her zaman Müslümanların başına gelen felaketler, hangi perde ile örtülürse örtülsün, hep İngilizlerden gelmiştir. İngiliz siyasetinin temeli, İslâmiyeti yok etmektir. Bu siyasetin sebebi, İslâmiyetten korkmalarıdır. Müslümanları aldatmak için, satılmış vicdansızları kullanmaktadırlar. Bunları İslâm âlimi, kahraman olarak tanıtırlar. Sözümüzün hülasası, İslâmiyetin en büyük düşmanı İngilizlerdir...”
İngilizler, yüzyıllardır İslâm memleketlerini kana boyamakla kalmamış, İskoç masonları, binlerce Müslümanı ve din adamlarını aldatarak, mason yapmış, insanlığa yardım, kardeşlik gibi laflarla, seve seve dinden çıkmalarına, mürted olmalarına sebep olmuştur. İslâmiyeti büsbütün yok etmek için, bu mürted masonları maşa olarak kullanmışlardır. Böylece, Mustafa Reşit Paşa, Ali Paşa, Fuat Paşa, Mithat Paşa, Talat Paşa, Cemal Paşa ve Enver Paşa gibi masonları, İslâm devletlerinin yıkılmalarında kullanıldıkları gibi, Cemaleddin-i Efgânî ve Muhammed Abduh gibi masonlar ve yetiştirdikleri çömezler de, İslâm bilgilerini bozmaya, yok etmeye alet olmuşlardır. 
Bu mason din adamlarının yazdıkları yüzlerce yıkıcı, bozucu din kitapları arasında Mısırlı Reşit Rıza’nın (Muhâverât) kitabı, Arabîden çeşitli dillere tercüme edilerek, İslâm memleketlerine dağıtılmakta, Müslümanların dinlerini ve imanlarını bozmaya çalışmaktadırlar. Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarını okumamış, anlayamamış birkaç genç din adamının da bu akıntıya kapılarak felakete sürüklendikleri ve başkalarının da felaketlerine sebep oldukları maalesef görülmektedir.
 
 
Dinde tahrif hareketleri -12-
İslam’ın en büyük düşmanının İngilizler olduğunu, şimdi bütün dünyadaki Müslümanlara saldıran Vehhabiliği, İngilizlerin kurduğunu ve onları beslemekte olduğunu en iyi bilenlerden biri de, 1943 senesinde vefat eden Seyyid Abdülhakim  Arvasî hazretleridirO, sohbetlerinde sevdiklerine hep şöyle diyordu: 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Konuşurken, hiçbir zaman bağırıp çağırmamalıdır!.. 16 Haziran 2021 | 102 Okunma Müslüman, konuşurken nelere dikkat etmelidir? 09 Haziran 2021 | 151 Okunma Konuşurken tatlı sözlü ve güler yüzlü olmalı... 02 Haziran 2021 | 98 Okunma Resûlullahın hareketleri insanlara örnek idi 26 Mayıs 2021 | 70 Okunma İnsan, imanla gitmek için çok gayret göstermelidir 19 Mayıs 2021 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar