Günahlarımız için tövbe etmek bir ibadettir…

Peygamber Efendimiz buyurdu ki: "Ey insanlar! Allahü teâlâya tövbe ve istiğfar ediniz. Zîrâ ben, günde yüz kerre Allahü teâlâya tövbe ediyorum." Tövbe etmek, bütün müminlere farzdır. Nûr...

Peygamber Efendimiz buyurdu ki: "Ey insanlar! Allahü teâlâya tövbe ve istiğfar ediniz. Zîrâ ben, günde yüz kerre Allahü teâlâya tövbe ediyorum."
Tövbe etmek, bütün müminlere farzdır. Nûr sûresi 31. âyet-i kerîmede meâlen buyurulduki: (Ey mü’minler! Hepiniz, Allahü teâlâya tövbe ediniz! Tövbe etmekle kurtulabilirsiniz.)
Yûnus sûresi 63. âyet-i kerîmede meâlen; ([Evliyâ] onlardır ki, Allahü teâlâya îmân edip, O’na muhalefet etmekten sakınırlar.) Felah ve kurtuluşların hepsi tövbededir. Her farzın belli bir vakti vardır. Namaz, oruç, abdest, gusül, zekât, hac ve benzeri ibâdetlerin hepsinin vakitleri ve şartları vardır. O vakit gelmezse, o farz ilgili kimseye farz olmaz. Halbuki, zâhiren ve bâtınen her verdiğin nefes için tövbe ve istiğfar sana vâcib olur. İnsanların en büyüğü [en iyisi, kıymetlisi] olan Peygamber Efendimiz “aleyhisselâm” buyurdu ki:
(Ey insanlar! Allahü teâlâya tövbe ve istiğfar...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngilizlerin İslam düşmanlığı 05 Ekim 2022 | 181 Okunma İslâm düşmanlarını bize kahraman olarak tanıtanlar 28 Eylül 2022 | 795 Okunma Tövbe-i nasûh... 21 Eylül 2022 | 96 Okunma Eşkıyalık yaparken tövbe edip, evliya olan zât!.. 14 Eylül 2022 | 372 Okunma Büyük günah işleyenin tövbesi de kabul olur... 07 Eylül 2022 | 120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar