Y.Zelanda katiline bak bakalım, beka meselesi var mıymış Abidin?

“Biz unutsak da unutmuyorlar” başlığı vardı dün Yeni Şafak’ın 9’ncu sayfasında. Biz unutsak da onlar unutmuyor.Dünyanın bir ucunda, “Özgürlükler ve fırsatlar ülkesi” olarak bilinen...

Biz unutsak da unutmuyorlar” başlığı vardı dün Yeni Şafak’ın 9’ncu sayfasında. Biz unutsak da onlar unutmuyor.

Dünyanın bir ucunda, “Özgürlükler ve fırsatlar ülkesi” olarak bilinen Yeni Zelanda’da bir İslam düşmanı Cuma saatinde camide 49 Müslüman’ı katletti. Onlarca yaralı var. Katilin silahlarında kullandığı, isim ve semboller ve internette yayınladığı metin “Biz unutsak da onların unutmadığına” en canlı kanıt.

KÜLLERE ÜFLENDİ, ALTINDAKİ KIZIL KÖZ KOR ATEŞE DÖNDÜ HABERİNİZ VAR MI?

Bizi yendikleri günden bu yana… Gerilettikleri günden bu yana… Geçmişimizi unutturmak için her türlü enstrümanı kullandılar. Eğitim sistemimizi kullandılar, sözde aydınları kullandılar, batıya öykünen zümreleri kullandılar. Geçmişimiz unutturdular.

Hatta geçmişimizi yanlış bellettiler. Ve geçmişimizden utanmamızı istediler. Utandırdılar da..! Kendinden utanan, geçmişinden utanan, ceddinden utanan nesiller yetişti bu memlekette ne yazık ki!

Birçok gerçek. Muhteşem bir geçmiş. Dopdolu iftihar vesilesi bir tarih küllendirildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.181 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.243 Okunma Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi… 14 Mayıs 2019 | 3.171 Okunma Sürgünler evine dönerse… 12 Mayıs 2019 | 1.417 Okunma Böyle ‘dost’ olduktan sonra düşmana ne hacet 10 Mayıs 2019 | 2.304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar