YSK süreci devam ederken zihin tazelemek

Kanunsuz işlem yaptılar. Hukukun etrafından dolandılar. Organize işlere bulaştılar. Organize kirliliğe imza attılar. Seçimi murdar ettiler. Sahte seçmenden tutun da “kısıtlı seçmenlere oy...

Kanunsuz işlem yaptılar. Hukukun etrafından dolandılar. Organize işlere bulaştılar. Organize kirliliğe imza attılar. Seçimi murdar ettiler. Sahte seçmenden tutun da “kısıtlı seçmenlere oy kullandırmaya” kadar her türlü melanetin içinde yer aldılar. Sonra da mazbatayı alıp gevrek gevrek güldüler.

Ne diyelim? Hayrını görsünler!

Lakin henüz bitmedi! Yüksek Seçim Kurulu (YSK) süreci işliyor. YSK birkaç gün içerisinde İstanbul ile ilgili nihai kararını verecek.

ALİ CENGİZ OYUNU, ORGANİZE KÖTÜLÜĞÜN YOLU

Yazıyı yazdığım saatlerde YSK, Ak Parti’nin Büyükçekmece ve İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleriyle ilgili olağanüstü başvurusunu görüşmek üzere toplandı. Karar ne zaman çıkar bilemiyoruz.

Ne var ki YSK’dan hangi karar çıkarsa çıksın, 31 Mart seçimlerinin özellikle İstanbul ayağındaki şaibe ortadan kalkmayacaktır. YSK’nın seçimlerin yenilenmesi ya da bu haliyle onayı tartışmaları bitirmeyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ay düştü! Eyvah darbe oldu” 26 Mayıs 2019 | 3.775 Okunma Yok yok “çalmamışlar”, “deveyi havuduyla yutmuşlar” 24 Mayıs 2019 | 2.254 Okunma O fotoğraf ve ortak mefkure 21 Mayıs 2019 | 2.354 Okunma Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.358 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar