YSK süreci devam ederken zihin tazelemek

Kanunsuz işlem yaptılar. Hukukun etrafından dolandılar. Organize işlere bulaştılar. Organize kirliliğe imza attılar. Seçimi murdar ettiler. Sahte seçmenden tutun da “kısıtlı seçmenlere oy...

Kanunsuz işlem yaptılar. Hukukun etrafından dolandılar. Organize işlere bulaştılar. Organize kirliliğe imza attılar. Seçimi murdar ettiler. Sahte seçmenden tutun da “kısıtlı seçmenlere oy kullandırmaya” kadar her türlü melanetin içinde yer aldılar. Sonra da mazbatayı alıp gevrek gevrek güldüler.

Ne diyelim? Hayrını görsünler!

Lakin henüz bitmedi! Yüksek Seçim Kurulu (YSK) süreci işliyor. YSK birkaç gün içerisinde İstanbul ile ilgili nihai kararını verecek.

ALİ CENGİZ OYUNU, ORGANİZE KÖTÜLÜĞÜN YOLU

Yazıyı yazdığım saatlerde YSK, Ak Parti’nin Büyükçekmece ve İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleriyle ilgili olağanüstü başvurusunu görüşmek üzere toplandı. Karar ne zaman çıkar bilemiyoruz.

Ne var ki YSK’dan hangi karar çıkarsa çıksın, 31 Mart seçimlerinin özellikle İstanbul ayağındaki şaibe ortadan kalkmayacaktır. YSK’nın seçimlerin yenilenmesi ya da bu haliyle onayı tartışmaları bitirmeyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İç kaleyi kim neden yıpratıyor 22 Ekim 2019 | 4.485 Okunma Rojava’nız çöp, kendiniz tarih oldunuz 18 Ekim 2019 | 4.819 Okunma Türkiye’nin güneyinde yine Suriye ile sınır komşusu olacağız 15 Ekim 2019 | 2.814 Okunma Sabır, savaş, zafer… “Türkler topyekûn savaşır” 11 Ekim 2019 | 2.880 Okunma Önceki gece Amerika ile neler yaşandı 08 Ekim 2019 | 7.271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar