Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası…

Uzun zamandır, “Zenginden alın, fakire verin” terkibini kurup, yazılar yazıyoruz. En son yazıda da “Asgari ücret”in belirlenmesi hususunda da “Teknik değil vicdani bir kara vermek gerekir” diye not...

Uzun zamandır, “Zenginden alın, fakire verin” terkibini kurup, yazılar yazıyoruz. En son yazıda da “Asgari ücret”in belirlenmesi hususunda da “Teknik değil vicdani bir kara vermek gerekir” diye not düştük.

Çünkü makro düzeyde şu anda ekonomi verilerimizde hamdolsun kötü bir tablo yok. Kur ataklarının iktisadi verilerle hiçbir alakası yok.

Ama dar gelirliler aleyhine gelişen ve dar gelirlinin geçimini doğrudan etkileyen “fahiş fiyat artışları” söz konusu. Ve zengin ile fakir arasındaki makas giderek artıyor!

Bu bağlamda size gelir adaletsizliğini bir kez daha anlatıp, önerilerde bulunmak istiyorum.

BİR YANDA 200 ŞİŞE ŞAMPANYA PATLATANLAR, BİR YANDA...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kavala, Çözüm Süreci’ni bitirmek için Demirtaş’ı tetikçi olarak kullanmış olabilir mi 21 Ocak 2022 | 403 Okunma Millet İttifakı yeniden şekillenirse, “kurmay akıl” devreye ne şekilde girecek 18 Ocak 2022 | 499 Okunma Öcalan’ı İmralı’ya diri diri kaç kez gömdüler 14 Ocak 2022 | 552 Okunma Seçimler öncesi CHP içindeki bir yapı, kurdukları cepheyi tahkim ediyor 11 Ocak 2022 | 506 Okunma Diyanet İşleri Başkanı: Diyanet, 200 PKK müzahirini görevden uzaklaştırdı 07 Ocak 2022 | 440 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar