Vekillere çağrımdır: Genel Kurul’da Vergi Kanunu’na bir madde daha ekleyin; fakir fukara sevinsin

Bu köşede 5 ay içinde iki kez, “Zenginden alın fakire verin” dedik. Çünkü, pandemi şartlarında fakirleşen insanlarımız olduğu gibi “zenginleşen” insanlarımız da oldu. Ve onların bu...

Bu köşede 5 ay içinde iki kez, “Zenginden alın fakire verin” dedik. Çünkü, pandemi şartlarında fakirleşen insanlarımız olduğu gibi “zenginleşen” insanlarımız da oldu. Ve onların bu hayat pahalılığından fazlasıyla etkilenen dar gelirliler için “kârlarından bir kısmını feda etmesini beklemek” hepimizin hakkıydı.

En son 28 Eylül’deki yazımızda daha dikkat çekici olsun diyerek “Geçici süreli varlık vergisi” önerdik.

Örnek olarak da 1999 yılında yaşadığımız deprem sonrası ekonomik kayıplarımızı azaltmak için, getirilen “Özel İletişim Vergisi”ni hatırlatmıştık.

Benzer bir verginin getirilmesini ve kesinlikle asgari ücretlilerin, dar gelirlilerin, küçük esnafın dışarıda tutulması gerektiğini dillendirmiştik.

“Kazandığım parayı neden bir başkasıyla paylaşayım” diyen zenginlerimize de “Birlikte kazanalım, birlikte iyi olalım” diyen bir işletme sahibinin sözlerini örnek verip… Gelir adaletsizliği yüzünden sıkıntı çekenlerimizin elinden tutmazsak, yarın bir gün toplumsal barışı bozulmuş bir Türkiye’de hiç kimsenin rahat edemeyeceği uyarısında bulunmuştuk.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vekillere çağrımdır: Genel Kurul’da Vergi Kanunu’na bir madde daha ekleyin; fakir fukara sevinsin 08 Ekim 2021 | 3.146 Okunma Türk-Rus ilişkilerini anlamak istemeyenlere minik hatırlatmalar 05 Ekim 2021 | 1.412 Okunma Soçi’de elini güçlendiren Erdoğan Roma’ya daha güçlü gidecek 01 Ekim 2021 | 422 Okunma Zenginden alıp, fakire verin… Geçici süreli “varlık vergisi” öneriyorum 28 Eylül 2021 | 1.964 Okunma Ne ara bu kadar pis, bu kadar nankör olduk biz 24 Eylül 2021 | 2.514 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar