Türk-Rus ilişkilerini anlamak istemeyenlere minik hatırlatmalar

Bir haftadır Soçi zirvesi Türkiye gündeminde tartışılıyor. Siyaseten tartışanların, “Neden baş başa görüşüldü” eleştirisi dışında elle tutulur bir perspektifleri yok.Ya da...

Bir haftadır Soçi zirvesi Türkiye gündeminde tartışılıyor. Siyaseten tartışanların, “Neden baş başa görüşüldü” eleştirisi dışında elle tutulur bir perspektifleri yok.

Ya da kategorik olarak Rusya düşmanlığı dışında söyledikleri bir şey…

Ancak konuyu uluslararası ilişkiler ve bölge politikaları açısından tartışanlar Soçi zirvesinin, önümüzdeki günlerde sahada karşılığının görülebileceğini söylüyorlar. Hatta bazıları sahada karşılıklar görüldü bile diyor.

Doğrudur! Özellikle, Suriye sahasında Rusya ile Türkiye’nin, Putin ile Erdoğan görüşmesinden sonra yeni bir inisiyatif geliştirdiği görülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Soçi’den dönüş yolunda, Rusya ile Suriye arasındaki...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kavala onlar için neden bu kadar değerli 26 Ekim 2021 | 1.655 Okunma Önce siyaseti şimdi de devlet aygıtını ifsat etmek istiyor 22 Ekim 2021 | 315 Okunma Günümüzün Nuri Demirağ’ı, Vecihi Hürkuş’u Özdemir Bayraktar bu dünyadan uçup gitti 19 Ekim 2021 | 338 Okunma Soçi ziyaretinin Suriye sahasındaki karşılığı olarak “yeni operasyonlar” 15 Ekim 2021 | 372 Okunma Amerika’nın Ortadoğu için stratejik hedefleri değişmemiştir…. 12 Ekim 2021 | 1.349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar