Türk milleti 15 Temmuz gecesi meleklerle birlikte darbeci FETÖ’cülere direndi ve başardı; hamdolsun

“Medeniyetler Çatışması” kavramının mucidi Samuel Huntington’un dergisi Foreign Policy, 2016 yılının 15 Temmuz’undaki FETÖ’cü darbe girişimiyle ilgili olarak aynen şöyle yazmıştı...

“Başarılı darbenin ilk kuralı olan hükümetin başını ele geçirme ya da öldürmeyi gerçekleştirmediler.”

Edward Luttwak imzalı yazıda şunlar da vardı: “Erdoğan’ı taraftarlarına darbeye direniş çağrısı yapabilecek şekilde boşta bıraktılar.”

Yani? Yanisi FETÖCÜ darbeciler Erdoğan’ı öldüremedikleri için başarılı olamadılar!

Aynı dergide bir başka yorum daha vardı. Amerikalı emekli bir asker, “Eğer darbe başarılı olsaydı İslamcılar kaybedecek ve biz kazanacaktık” diyordu.

Yine 15 Temmuz’dan hemen sonra bir Amerikalı üst düzey komutan, “Partnerlerimizin çoğu şu an içeride” diyerek FETÖ’cü darbecilerin arkasındaki gücü ifşa ediyordu.

3 YIL ÖNCE TÜRKİYE TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.860 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar