Şuşa azad oldu… Şimdi Laçin Koridoru düşecek ya da Nahçıvan Koridoru açılacak

Ben diyeyim “Şuşa” siz anlayın Hocalı. Ben diyeyim Fuzuli siz anlayın Hankendi. Ben diyeyim Gubatlı siz anlayın Laçin. Ben diyeyim, Zengilan siz anlayın Kelbecer.

Ben diyeyim “Şuşa” siz anlayın Hocalı. Ben diyeyim Fuzuli siz anlayın Hankendi. Ben diyeyim Gubatlı siz anlayın Laçin. Ben diyeyim, Zengilan siz anlayın Kelbecer.

Sadece Dağlık Karabağ’ın kapısı değil, Kafkasların kadim Türk şehri Şuşa 28 yıl sonra Ermeni işgalci çetelerinden kurtarıldı.

Bu büyük bir zaferdir. Kutlu olsun.

Azerbaycan’ın Karabağ ve Dağlık Karabağ’ı işgalden kurtarmak için başlattığı harekât tüm hızıyla sürüyor.

Harekâtın en önemli cephesi güney cephesiydi. Zira Ermenistan işgalindeki Azerbaycan topraklarına güneyden yani İran tarafından yapılan lojistik desteğin kesilmesi başarı için şarttı. Azerbaycan ordusu da Cebrail, Zengilan, Fuzuli gibi kent ve merkezleri öncelikli olarak kurtarıp Karabağ’ın İran ile irtibatını kesti. Ve onun içindir ki pazar günü Şuşa hamdolsun düştü..!

Şimdi bir şey daha yapılıyor. Şuşa ile bu kez Ermenistan’ı Dağlık Karabağ’a bağlayan Laçin Koridoru kontrol altına alınacak. Hankendi’den akın akın Laçin Koridoru’na yönelen Ermenilerin tahliye sürecinde doğrudan bir müdahalenin olmayacağını düşünüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.093 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar