Suriye’de birkaç Fırat Kalkanı daha gerekli

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bir kaç gündür Fırtına obüsleriyle Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütü YPG mevzilerini vuruyor. Sınırımızda askeri hareketlilik arttı… Ve...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bir kaç gündür Fırtına obüsleriyle Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütü YPG mevzilerini vuruyor. Sınırımızda askeri hareketlilik arttı… Ve Türkiye’nin yakın bir gelecekte Afrin’e kara harekatından söz ediliyor.

Önce hatırlatma… Afrin denen bölge, YPG’nin elinde. Ancak buradaki YPG’liler Amerikan bayrağı altına sığınanlardan değil. Bölge Rusya’nın himayesinde.

***

Hatırlayın 3 Mayıs 2017’de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ile görüşmek üzere Soçi’ye gittiğinde, elindeki dosyada PYD militanları ile Rus askerlerini birlikte gösteren fotoğraflar da vardı. Rusya bayrağının Afrin’de görüntülenmesi Putin’e sorulmuştu.

Dönüş yolunda aralarında benim de olduğum gazetecilere bu konuda açıklama yapan Cumhurbaşkanımız, “Sayın Putin’e bu fotoğrafları verdik. Bizim askerimizin böyle bir şeyin içinde olması mümkün olamaz. Buna rağmen bu fotoğrafları inceleyeceğim, dedi” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi seyahati aynı zamanda Türkiye’nin Amerika ile Rusya’nın Suriye konusunda bir görüş birliği var mı yok mu, onu tespit etmek ve ona göre adım atabilmesi içindi.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar