Süper NATO’cular ne yapacak

NATO’cular diye bir kavram var biliyorsunuz… Süper NATO diye de.  Türkiye’deki tüm askeri darbelerin de aslında Amerika ve NATO tarafında yapıldığına ilişkin kanaatlerimiz de.NATO’cular dediğimizde...

NATO’cular diye bir kavram var biliyorsunuz… Süper NATO diye de.  Türkiye’deki tüm askeri darbelerin de aslında Amerika ve NATO tarafında yapıldığına ilişkin kanaatlerimiz de.

NATO’cular dediğimizde Batılı kafaya sahip ve aynı zamanda Türkiye içerisinde operasyon yapabilen askeri bürokrasinin de içinde olduğu vesayeti kabul etmiş bir kanadı kastederiz. Süper NATO dediğimizdeyse kontrgerillayı da kontrol eden darbeci ana karargahı.

NATO’nun Türkiye’ye yönelik son “düşmanlığı”nı görünce biraz hatırlatmalarda bulunmak gerektiğine inandım.

“NATO’YA İNANIYORUZ VE BAĞLIYIZ”

27 Mayıs 1960 darbesini yapanların ilk açıklamasından bir cümle, “Bütün ittifak ve taahhütlerimize sadığız. NATO’ya inanıyoruz ve bağlıyız. CENTO’ya bağlıyız.”

İlginç öyle değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.084 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar