Süleyman Şah bir gece ansızın Karakozak’a geri dönerse…

Amerika ile Fırat’ın doğusunda atılan adımdan bu yana her vesile ile endişelerimizden bahsettik. Amerika’ya güvenilmeyeceğinin altını çizdik.Çünkü uzun vadeli Amerikan stratejisinin Ortadoğu’da...

Amerika ile Fırat’ın doğusunda atılan adımdan bu yana her vesile ile endişelerimizden bahsettik. Amerika’ya güvenilmeyeceğinin altını çizdik.

Çünkü uzun vadeli Amerikan stratejisinin Ortadoğu’da güçlü devletleri bir bir parçalamak olduğunu biliyorduk.

Amerikalılara güvenmiyoruz. Amerika’nın Suriye ve bölgemiz için tasavvur ettiği geleceği kabul etmiyoruz. Bölünmüş Suriye’nin kapısını açacak Amerikan politikalarının başımıza daha büyük dertler açmasını istemiyoruz.

FIRAT’IN DOĞUSU İÇİN GEREKİRSE AĞIR FATURA DA ÖDERİZ

Neredeyse son 10 yıldır Suriye krizinin tüm olumsuzluklarıyla mücadele ediyoruz. Örtülü şekilde Amerika ile koalisyon ortaklarıyla mücadele ediyoruz. “Dost ateşi” altındayız.

Bütün bu mücadelenin ekonomik ve sosyal faturası oldu. Ödediğimiz fatura oldukça kabarık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 886 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 459 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.135 Okunma Allah fırsat vermesin… Yoksa bu kafa ezanı da Türkçe okutur, başörtüsünü de yasaklar 01 Ocak 2021 | 1.188 Okunma Demirtaş’ın arkasındaki güç nedir diye merak edenler için anlama kılavuzu 29 Aralık 2020 | 2.261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar