Süleyman Şah bir gece ansızın Karakozak’a geri dönerse…

Amerika ile Fırat’ın doğusunda atılan adımdan bu yana her vesile ile endişelerimizden bahsettik. Amerika’ya güvenilmeyeceğinin altını çizdik.Çünkü uzun vadeli Amerikan stratejisinin Ortadoğu’da...

Amerika ile Fırat’ın doğusunda atılan adımdan bu yana her vesile ile endişelerimizden bahsettik. Amerika’ya güvenilmeyeceğinin altını çizdik.

Çünkü uzun vadeli Amerikan stratejisinin Ortadoğu’da güçlü devletleri bir bir parçalamak olduğunu biliyorduk.

Amerikalılara güvenmiyoruz. Amerika’nın Suriye ve bölgemiz için tasavvur ettiği geleceği kabul etmiyoruz. Bölünmüş Suriye’nin kapısını açacak Amerikan politikalarının başımıza daha büyük dertler açmasını istemiyoruz.

FIRAT’IN DOĞUSU İÇİN GEREKİRSE AĞIR FATURA DA ÖDERİZ

Neredeyse son 10 yıldır Suriye krizinin tüm olumsuzluklarıyla mücadele ediyoruz. Örtülü şekilde Amerika ile koalisyon ortaklarıyla mücadele ediyoruz. “Dost ateşi” altındayız.

Bütün bu mücadelenin ekonomik ve sosyal faturası oldu. Ödediğimiz fatura oldukça kabarık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 222 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar