Süleyman Şah bir gece ansızın Karakozak’a geri dönerse…

Amerika ile Fırat’ın doğusunda atılan adımdan bu yana her vesile ile endişelerimizden bahsettik. Amerika’ya güvenilmeyeceğinin altını çizdik.Çünkü uzun vadeli Amerikan stratejisinin Ortadoğu’da...

Amerika ile Fırat’ın doğusunda atılan adımdan bu yana her vesile ile endişelerimizden bahsettik. Amerika’ya güvenilmeyeceğinin altını çizdik.

Çünkü uzun vadeli Amerikan stratejisinin Ortadoğu’da güçlü devletleri bir bir parçalamak olduğunu biliyorduk.

Amerikalılara güvenmiyoruz. Amerika’nın Suriye ve bölgemiz için tasavvur ettiği geleceği kabul etmiyoruz. Bölünmüş Suriye’nin kapısını açacak Amerikan politikalarının başımıza daha büyük dertler açmasını istemiyoruz.

FIRAT’IN DOĞUSU İÇİN GEREKİRSE AĞIR FATURA DA ÖDERİZ

Neredeyse son 10 yıldır Suriye krizinin tüm olumsuzluklarıyla mücadele ediyoruz. Örtülü şekilde Amerika ile koalisyon ortaklarıyla mücadele ediyoruz. “Dost ateşi” altındayız.

Bütün bu mücadelenin ekonomik ve sosyal faturası oldu. Ödediğimiz fatura oldukça kabarık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derviş kılıklının üzerindeki hırkayı çekip almaktır kısas (3) 29 Eylül 2020 | 217 Okunma Derviş kılıklının üzerindeki hırkayı çekip almaktır kısas (2) 25 Eylül 2020 | 188 Okunma Derviş kılıklının üzerindeki hırkayı çekip almaktır kısas (1) 22 Eylül 2020 | 273 Okunma Yunanistan ile gerginlikte doğal gazdan daha çok adalar mevzuu dikkatimi çekiyor 18 Eylül 2020 | 295 Okunma K.Atatürk maskesi takanların gerçek yüzünü görmek için Kaftancıoğlu turnusoluna bakmak 15 Eylül 2020 | 304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar