Suhuletle çekilmeyenleri hangi akıbet bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün İran’ın başkenti Tahran’a yaptığı bir günlük çalışma ziyaretini takip etme şansım oldu. Dönüşte de Sayın Erdoğan’a...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün İran’ın başkenti Tahran’a yaptığı bir günlük çalışma ziyaretini takip etme şansım oldu. Dönüşte de Sayın Erdoğan’a sorularımız vardı. Ayrıntılarını Yeni Şafak’ta okuyabilirsiniz.

Ben size son günlerdeki Ak Partili belediye başkanlarıyla ilgili tartışmalara Cumhurbaşkanımızın uçakta verdiği cevapları aktarmak ve o cevaplar üzerinden önümüzdeki günlerde neler olabileceğini söylemek istiyorum.

Erdoğan, “Biz, rutin, alışılmış, sıradan bir siyasi parti değiliz ki…” diye başladı söze. O sözünü, “Bizim siyasi partimiz, aynı zamanda bir davadır. Bu davaya inanmış olanlar, bu davaya gönül vermiş olanlar, gerektiğinde genel merkeze gelir istifasını teklif eder, ondan sonra da bir başka arkadaşla yola devam edilebilir” dedi.

Bu cümle önemli, zira dava adamlığı gerektiğinde doldurduğu makamı boşaltmaktan geçer.

Ancak belediyelerdeki son durum biraz farklı. Farklı diyorum çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde sözü “İçişleri Bakanlığı’na gelen şikayetler”e getirdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Kadir Topbaş’ın ardından bazı büyükşehir belediye başkanlarının da istifası gündeme gelmişti. Hatta geçen yazıda, “Marmara bölgesine dikkat” çeken birkaç cümle de kurmuştum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.161 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar