“Soykırım” tasarısına evet diyenler İstanbul’daki kaçak Ermeniler hakkında ne biliyor

Yıllardır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi kabul törenlerine katılıyorum ve o törenlerde özellikle dini azınlık temsilcilerine gösterilen ihtimama şahit oluyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu törenlerde...

Yıllardır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi kabul törenlerine katılıyorum ve o törenlerde özellikle dini azınlık temsilcilerine gösterilen ihtimama şahit oluyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu törenlerde mutlaka cemaat temsilcileriyle görüşüyor, onların hatırlarını soruyor, gönüllerini alıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Beştepe’deki Kabul Töreni’nde de aynısı oldu.

Bunu niye hatırlattığımı anlatacağım ama öncesinde biliyorsunuz aynı gün Amerikan Temsilciler Meclis’i ani bir kararla “Ermeni soykırımı” tasarısını hem de 400’ün üzerinde bir oy ile kabul etti.

Tasarının kabulünün, Türkiye’yi “Ermeni Soykırımı” iddiaları üzerinden köşeye sıkıştırmak olduğu muhakkak, ama gerçeklerden çok uzak ve tutarsız.

Zaten oylamada çekimser oy kullanan Demokrat Parti Milletvekili Müslüman İlham Omar, tasarıyı “siyasi bir sopa” olarak nitelendirdi. Omar, Amerika’nın kirli geçmişini de hatırlattı. “ABD’nin köle ticaretini ve Amerikan yerlilerinin katledilmesini resmen tanıması gerektiğini” söyledi.

Tasarının Türkiye’nin Suriye’de YPG/PKK’ya karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile doğrudan ilişkisinin olduğunu anlamamaksa safdillik olur.

Temsilciler Meclisi yani Amerikan Meclisi’nin alt kanadı 19 yıldır geçmeyen tasarıyı kabul ederek hem Türkiye’ye hak etmediği bir suçlama yöneltmiş oldu hem Amerikan iç siyasetinde Trump’a yönelik bir salvo verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.084 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar