Sinan Aygün’ün Yaşar Okuyan’ı kim olacak

Sonunda söyleyeceğimizi başta söyleyelim. Ankara’daki “rüşvet” iddiasıyla başlayan Sinan Aygün ile Mansur Yavaş arasındaki kavga CHP içindeki “kurultay” kavgasının yansımasıdır..

Ne demek istediğimi size yakın tarih hatırlatmalarıyla anlatmak istiyorum.

Ama önce Ankara’daki “rüşvet” iddiasının kısa özeti:

Ankara Ticaret Odası Başkanlığı ve CHP’de milletvekilliği yapmış Sinan Aygün “Ergenekon soruşturmaları” kapsamında da “Ergenekon’un kasası” iddiasıyla da hapse atılmış; FETÖ’nün gadrine uğramış bir siyasetçi/işadamı.

İşte bu siyasetçi Ankara Eskişehir yolundaki inşaatına izin verilmesi karşılığında Mansur Yavaş’ın kendisinden 25 milyon lira rüşvet istediğini öne sürdü. Yavaş iddiayı yalanladı. Aygün suç duyurusu ile konuyu yargıya taşıdı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Yavaş’tan yana tavır aldı. “Aygün bana geldi, dinledim. Sayın Yavaş’ı aradım” dedikten sonra, “Yavaş mahkeme kararını uyguladı” dedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.084 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar