Silkinince kendine gelen AK Parti ‘Güçlü Türkiye’ hedefine koşuyor

AK Parti listeleri ortaya çıktığında kimilerinin yüzünün buruştuğunu görür gibi olmuştum. “Nasıl olsa yerim garanti” diyerek “Bir dönüm bostan yan gel yat Osman” mantığıyla ense...

AK Parti listeleri ortaya çıktığında kimilerinin yüzünün buruştuğunu görür gibi olmuştum. “Nasıl olsa yerim garanti” diyerek “Bir dönüm bostan yan gel yat Osman” mantığıyla ense yapanlar kapının önüne kondu. Bir de sadece laf üretenler... Hele bir de “kibirle yürüyenler vardı” ki sormayın... Onlar da büyük ölçüde liste dışı kaldı. Listede kalanlarsa “mesajı” çoktan almış görünüyor.

Adımlarını Erdoğan’a uyduranlar ve hala heyecanını koruyanlar ile, partinin ağır topları hem de koçbaşı olarak listelerde yerini aldı.

Çünkü 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti’nin ana sloganlarından biri “Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye.”

Başbakan Binali Yıldırım dahil kabinenin tamamı neredeyse liste başı olarak vekil adayı yapıldı, birkaç istisna dışında. Böylece Meclis’te güçlü temsilin önü açılmış oldu.

ERDOĞAN’I BEŞTEPE’YE HAPSETMEK İSTEYENLER TASFİYE OLDU

Klikler, hizipler meselesine gelince. Şunu biliyoruz: Ak Parti kendi içinde bir koalisyondur. Farklı görüşte, farklı fraksiyonda insanlar vardır. Ama ortak amaç için birlikte yol yürümektedirler ve kilit taşı Erdoğan’dır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yok yok “çalmamışlar”, “deveyi havuduyla yutmuşlar” 24 Mayıs 2019 | 2.250 Okunma O fotoğraf ve ortak mefkure 21 Mayıs 2019 | 2.354 Okunma Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.358 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.281 Okunma Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi… 14 Mayıs 2019 | 3.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar