Seçimler öncesi CHP içindeki bir yapı, kurdukları cepheyi tahkim ediyor

“Oy ve Ötesi” bugünlerde ne yapıyordur hiç düşündünüz mü?2013’tei Gezi provokasyonundan sonra örgütlenen bir yapıdır Oy ve Ötesi. Ve bu yapı, Türkiye’de uluslararası...

“Oy ve Ötesi” bugünlerde ne yapıyordur hiç düşündünüz mü?

2013’tei Gezi provokasyonundan sonra örgütlenen bir yapıdır Oy ve Ötesi. Ve bu yapı, Türkiye’de uluslararası bağımsız gözlemcilerin bile takdirini kazanan “seçim güvenliği” konusundan kurulduğundan bu yana hep “olumsuz” raporlar hazırlayan bir derneğe dönüşmüştür.

Oy ve Ötesi tıpkı “Birleşik Haziran Hareketi” gibi, tıpkı 10 Aralık Hareketi gibi, CHP’nin dönüşümü ya da Yeni CHP, için olağan üstü çaba sarf etmiştir.

Bugün acaba Oy ve Ötesi, Birleşik Haziran Hareketi ve 10 Aralık Hareketi ne yapıyordur diye kafa yorarken, cevabın bir kısmını dün Cumhuriyet gazetesinden öğrenmiş olduk.

Öğrendiğim cevaba gelmeden önce, söz konusu yapıları biraz daha tanıyalım isterim.

Oy ve Ötesi, Gezi’nin mahsulü bir sivil toplum kuruluşu.Kendilerini, “Taban hareketi olarak gelişen ve sandık güvenliği için Türkiye çapında binlerce kişilik gönüllü ordusundan oluşan bağımsız sivil inisiyatiflerinden biri” olarak tanımlıyorlar.

Ve, “2014’ten itibaren Türkiye’de seçim güvenliğinin azaldığı”algısı üzerinden kuruluş gerekçesi ileri sürüyorlar. Binlerce “gönüllü” ile kendi kurdukları seçim ağı üzerinden sonuçları ilan etmeye kalkışıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millet İttifakı yeniden şekillenirse, “kurmay akıl” devreye ne şekilde girecek 18 Ocak 2022 | 496 Okunma Öcalan’ı İmralı’ya diri diri kaç kez gömdüler 14 Ocak 2022 | 552 Okunma Seçimler öncesi CHP içindeki bir yapı, kurdukları cepheyi tahkim ediyor 11 Ocak 2022 | 506 Okunma Diyanet İşleri Başkanı: Diyanet, 200 PKK müzahirini görevden uzaklaştırdı 07 Ocak 2022 | 437 Okunma İmtiyazlılar ve garibanlar diye ayrım yapılabilir mi 04 Ocak 2022 | 304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar