Sayın Kılıçdaroğlu çok mu nüktedan yoksa milletin aklıyla alay mı ediyor

Millet İttifakı’nın iki büyük ortağı arasındaki HDP çatlağı artık bugün daha da derinleşmiş görünüyor

Bir önceki yazıda, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Millet İttifakı ve paydaşları arasında yaşanan tartışmayı “Muhalefette işler hohol olmuş” şeklinde yorumlamıştık.

Tespitimiz bazı okuyucularımız tarafından biraz erken, biraz aceleci yorum olarak değerlendirilmişti.

Ancak, CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu peş peşe yaptığı açıklamalar Millet İttifakı ve paydaşları arasındaki ilişkinin bizim tespitimizin çok daha ötesinde “çetrefilli” bir hal aldığını gösteriyor.

***

Erdoğan’ın karşısına, muhalefetin ortak adayı mı Millet İttifakı’nın ortak adayı mı çıkacak sorusu CHP ve İyi Parti arasındaki gerginliği tırmandırırken... CHP içindeki tarafların da pozisyonlarını zora soktu.

HDP’nin de oy verebileceği bir CHP adayını Millet İttifakı’na empoze etmek isteyenin sadece Kılıçdaroğlu olmadığı ortaya çıkınca işler arapsaçına döndü.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kavala onlar için neden bu kadar değerli 26 Ekim 2021 | 1.796 Okunma Önce siyaseti şimdi de devlet aygıtını ifsat etmek istiyor 22 Ekim 2021 | 315 Okunma Günümüzün Nuri Demirağ’ı, Vecihi Hürkuş’u Özdemir Bayraktar bu dünyadan uçup gitti 19 Ekim 2021 | 338 Okunma Soçi ziyaretinin Suriye sahasındaki karşılığı olarak “yeni operasyonlar” 15 Ekim 2021 | 372 Okunma Amerika’nın Ortadoğu için stratejik hedefleri değişmemiştir…. 12 Ekim 2021 | 1.349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar