Sayın Kılıçdaroğlu çok mu nüktedan yoksa milletin aklıyla alay mı ediyor

Millet İttifakı’nın iki büyük ortağı arasındaki HDP çatlağı artık bugün daha da derinleşmiş görünüyor

Bir önceki yazıda, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Millet İttifakı ve paydaşları arasında yaşanan tartışmayı “Muhalefette işler hohol olmuş” şeklinde yorumlamıştık.

Tespitimiz bazı okuyucularımız tarafından biraz erken, biraz aceleci yorum olarak değerlendirilmişti.

Ancak, CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu peş peşe yaptığı açıklamalar Millet İttifakı ve paydaşları arasındaki ilişkinin bizim tespitimizin çok daha ötesinde “çetrefilli” bir hal aldığını gösteriyor.

***

Erdoğan’ın karşısına, muhalefetin ortak adayı mı Millet İttifakı’nın ortak adayı mı çıkacak sorusu CHP ve İyi Parti arasındaki gerginliği tırmandırırken... CHP içindeki tarafların da pozisyonlarını zora soktu.

HDP’nin de oy verebileceği bir CHP adayını Millet İttifakı’na empoze etmek isteyenin sadece Kılıçdaroğlu olmadığı ortaya çıkınca işler arapsaçına döndü.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Afganlı göçmenler şimdi mi gelmeye başladı 27 Temmuz 2021 | 282 Okunma Basın ahlakı ve özgürlüğü konusunda bir masanın etrafında toplanamazsak… 23 Temmuz 2021 | 40 Okunma Kurban Bayramı… Uluhiyet ile ubudiyetin ölçüsünün konulduğu gün 20 Temmuz 2021 | 32 Okunma Türk milleti 15 Temmuz gecesi meleklerle birlikte darbeci FETÖ’cülere direndi ve başardı; hamdolsun* 16 Temmuz 2021 | 235 Okunma Sayın Kılıçdaroğlu çok mu nüktedan yoksa milletin aklıyla alay mı ediyor 13 Temmuz 2021 | 492 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar