Savunma sanayiinde dışa bağımlılıktan kurtulmanın yolu devlet-özel sektör entegrasyonu

ERZURUM İki hafta önce ilk kez geldiğim Erzurum’dan “Dedemin izini Erzurum’da buldum” diye yazmıştım.Bu kez dedemin ve cümle ceddimizin uğruna kan akıttığı, can verdiği memleketimizin savunması...

ERZURUM

İki hafta önce ilk kez geldiğim Erzurum’dan “Dedemin izini Erzurum’da buldum” diye yazmıştım.

Bu kez dedemin ve cümle ceddimizin uğruna kan akıttığı, can verdiği memleketimizin savunması için gerekli sanayinin millileşmesine ilişkin bir toplantı için buradayım.

Türk Harb-İş Sendikası tarafından düzenlenen “Savunma Sanayiinin Millileşmesi ve İş Gücü Durumu Çalıştayı”na katıldım.

Çalıştay’da Türkiye’nin savunma sanayiindeki gözle görülür gelişimini ve bu gelişme ile birlikte eksiklikleri de öğrenme şansım oldu.

15 Temmuz’dan sonra her alandaki değişim savunma sanayiinde de kendini göstermiş durumda. Daha önce paylaşılması bir şekilde yasaklanan bilgiler artık elimizde. Bu bilgiler ışığında savunma sanayimizin hangi noktada olduğunu daha iyi görebiliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.882 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar