Sabır, savaş, zafer… “Türkler topyekûn savaşır”

Sabırla bekledik. Amerikan bayrağıyla poz vereni de küstahça konuşanı da çatal dilleriyle ortalığı zehirleyeni de gördük. Ama sabırla bekledik.Bütün tezlerimizi, hiçbir gizli ajandamız olmadan...

Sabırla bekledik. Amerikan bayrağıyla poz vereni de küstahça konuşanı da çatal dilleriyle ortalığı zehirleyeni de gördük. Ama sabırla bekledik.

Bütün tezlerimizi, hiçbir gizli ajandamız olmadan açık açık ilan ettik. “Suriye’de kan dursun, savaş bitsin, insanlar güvenle ülkelerine dönsün” dedik. “Güneyimizde terör koridoru istemiyoruz” dedik. “Buna müsaade etmeyeceğiz” dedik. Sözümüzü hem kamuoyuna hem muhataplarımıza söyledik. Kapalı kapılar ardında söylediklerimiz ile ekranlarda söylediklerimiz arasında çelişki yaşamadık. Tezada düşmedik. Hep aynı tezi, hep aynı duruşu sergiledik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı konuşan. Sesimizdi o bizim. Ve sabırla bekledik.

FIRAT’IN DOĞUSUNA GİRDİK SEN DE MAL MAL BAK

Rojova Devrimi diye bir hülyaya kapıldılar. Suriye’nin kuzeyinde sözümona kantonlar kurdular. Onlar gibi düşünmeyen, onlar gibi inanmayan Kürtleri, Arapları, Ezidileri, Hıristiyanları, Türkmenleri topraklarından sürdüler. Bu kantonları birleştirmek için Fırat’ın batısına yöneldiler. “YPG Fırat’ın batısına geçecek sen de mal mal bakacaksın”diyen çatallı dil ile cüretkarlık yaptılar. Bu süreçte Amerika’nın gönüllü kara gücü oldular. Devrim yapıyorlardı sözümona… Marksist Leninist bir örgüttüler sözümona… Ama Amerika’nın koluna girdiler. DEAŞ ile mücadele bahanesiyle Amerika’nın gönüllü askeri oldular. Amerikan askerleriyle görüntü verdiler. Onların 30 bin TIR ile ellerine tutuşturduğu silahları Türkiye’ye doğrulttular. Suriye’de kurdukları kantonların benzerini Türkiye’de de kurmaya kalkıştılar.

Sabrımız 2015’te taştı. Nusaybin’de, Cizre’de, Diyarbakır Sur’da kazdıkları çukurlara PKK’lıları gömdük. 2016’da 15 Temmuz darbe ve iç işgal girişimini püskürttükten 40 gün sonra DEAŞ belasını Cerablus’ta, El Bab’ta Fırat Kalkanı ile temizledik. 2018’in Ocak’ında Zeytin Dalı Harekâtı ile Afrin’de sözümona birleştirilen kantonlarla oluşan koridorun batı ucunu kopardık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabır, savaş, zafer… “Türkler topyekûn savaşır” 11 Ekim 2019 | 2.875 Okunma Önceki gece Amerika ile neler yaşandı 08 Ekim 2019 | 7.268 Okunma Süleyman Şah bir gece ansızın Karakozak’a geri dönerse… 04 Ekim 2019 | 2.827 Okunma Deprem gerçekliğinin önüne geçen “yalan”a sarılmak 01 Ekim 2019 | 192 Okunma Depremden daha tehlikelisine teslim olmak 27 Eylül 2019 | 2.532 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar