Sabır, savaş, zafer… “Türkler topyekûn savaşır”

Sabırla bekledik. Amerikan bayrağıyla poz vereni de küstahça konuşanı da çatal dilleriyle ortalığı zehirleyeni de gördük. Ama sabırla bekledik.Bütün tezlerimizi, hiçbir gizli ajandamız olmadan...

Sabırla bekledik. Amerikan bayrağıyla poz vereni de küstahça konuşanı da çatal dilleriyle ortalığı zehirleyeni de gördük. Ama sabırla bekledik.

Bütün tezlerimizi, hiçbir gizli ajandamız olmadan açık açık ilan ettik. “Suriye’de kan dursun, savaş bitsin, insanlar güvenle ülkelerine dönsün” dedik. “Güneyimizde terör koridoru istemiyoruz” dedik. “Buna müsaade etmeyeceğiz” dedik. Sözümüzü hem kamuoyuna hem muhataplarımıza söyledik. Kapalı kapılar ardında söylediklerimiz ile ekranlarda söylediklerimiz arasında çelişki yaşamadık. Tezada düşmedik. Hep aynı tezi, hep aynı duruşu sergiledik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı konuşan. Sesimizdi o bizim. Ve sabırla bekledik.

FIRAT’IN DOĞUSUNA GİRDİK SEN DE MAL MAL BAK

Rojova Devrimi diye bir hülyaya kapıldılar. Suriye’nin kuzeyinde sözümona kantonlar kurdular. Onlar gibi düşünmeyen, onlar gibi inanmayan Kürtleri, Arapları, Ezidileri, Hıristiyanları, Türkmenleri topraklarından sürdüler. Bu kantonları birleştirmek için Fırat’ın batısına yöneldiler. “YPG Fırat’ın batısına geçecek sen de mal mal bakacaksın”diyen çatallı dil ile cüretkarlık yaptılar. Bu süreçte Amerika’nın gönüllü kara gücü oldular. Devrim yapıyorlardı sözümona… Marksist Leninist bir örgüttüler sözümona… Ama Amerika’nın koluna girdiler. DEAŞ ile mücadele bahanesiyle Amerika’nın gönüllü askeri oldular. Amerikan askerleriyle görüntü verdiler. Onların 30 bin TIR ile ellerine tutuşturduğu silahları Türkiye’ye doğrulttular. Suriye’de kurdukları kantonların benzerini Türkiye’de de kurmaya kalkıştılar.

Sabrımız 2015’te taştı. Nusaybin’de, Cizre’de, Diyarbakır Sur’da kazdıkları çukurlara PKK’lıları gömdük. 2016’da 15 Temmuz darbe ve iç işgal girişimini püskürttükten 40 gün sonra DEAŞ belasını Cerablus’ta, El Bab’ta Fırat Kalkanı ile temizledik. 2018’in Ocak’ında Zeytin Dalı Harekâtı ile Afrin’de sözümona birleştirilen kantonlarla oluşan koridorun batı ucunu kopardık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 222 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar