Rahmi Turan küçük çıkarları zedelenince muhalefet yapan bir ilkesiz olmasın sakın

“Bir deli bir kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkartamadı” denerek başlanan bir tartışma var biliyorsunuz. Sözcü yazarı Rahmi Turan, Beştepe Külliyesi’ne giden bir CHP’liden bahsetti. O...

“Bir deli bir kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkartamadı” denerek başlanan bir tartışma var biliyorsunuz. Sözcü yazarı Rahmi Turan, Beştepe Külliyesi’ne giden bir CHP’liden bahsetti. O CHP’linin CHP Genel Başkanı olması gerektiği yönünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan telkin ve tavsiye aldığını yazdı. Kaynak olarak da Külliye’den birini işaret etti.

İki gündür “Beştepe’ye hangi CHP’li gitti” tartışması aldı başını gitti.

Ne Muharrem İnce’nin ismi kaldı anılmadık, ne Öztürk Yılmaz’ın. CHP’li olmadığı halde… Siyasetçi olmadığı halde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun ismi bile zikredildi. Hoş en son 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Külliye’de düzenlenen kabul töreninde Sayın Feyzioğlu’nu görmüş hatta ayaküstü güzel bir sohbetimiz de olmuştu. Ama Rahmi Turan’ın kastı o değil sanırım!

Rahmi Turan şu ana kadar “Külliye’ye giden CHP’li şudur” demedi. Demesini de beklemiyoruz zaten... Çünkü “Huylu huyundan vaz geçmez.”

Rahmi Turan bu! Bir şey olmuştur ve o şeyin hesabını kalemiyle sormanın derdine düşmüştür yine.

“Yine” diyorum nedeni var zira. Neden böyle söylediğimi birazdan izah edeceğim. Ama Külliye’den gelen açıklamayı şuraya bir ekleyeyim evvela.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Bir elim yağda bir elim balda olsun ama Kanal İstanbul’u yapmayın” demenin anlamı var mı 13 Aralık 2019 | 2.659 Okunma Vekiller çakarları çaka çaka caka satarak yanımızdan geçmesinler 10 Aralık 2019 | 2.612 Okunma Kadın cinayetleri vaka-i adiyeye dönüşmüşse… 06 Aralık 2019 | 3.406 Okunma KADEM’in günahı “Önce adam ol” demek 03 Aralık 2019 | 3.061 Okunma CHP’deki kumpasa ismi karışan Tuncay Özkan bakın ne diyor 29 Kasım 2019 | 3.473 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar