Rahmi Turan küçük çıkarları zedelenince muhalefet yapan bir ilkesiz olmasın sakın

“Bir deli bir kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkartamadı” denerek başlanan bir tartışma var biliyorsunuz. Sözcü yazarı Rahmi Turan, Beştepe Külliyesi’ne giden bir CHP’liden bahsetti. O...

“Bir deli bir kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkartamadı” denerek başlanan bir tartışma var biliyorsunuz. Sözcü yazarı Rahmi Turan, Beştepe Külliyesi’ne giden bir CHP’liden bahsetti. O CHP’linin CHP Genel Başkanı olması gerektiği yönünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan telkin ve tavsiye aldığını yazdı. Kaynak olarak da Külliye’den birini işaret etti.

İki gündür “Beştepe’ye hangi CHP’li gitti” tartışması aldı başını gitti.

Ne Muharrem İnce’nin ismi kaldı anılmadık, ne Öztürk Yılmaz’ın. CHP’li olmadığı halde… Siyasetçi olmadığı halde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun ismi bile zikredildi. Hoş en son 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Külliye’de düzenlenen kabul töreninde Sayın Feyzioğlu’nu görmüş hatta ayaküstü güzel bir sohbetimiz de olmuştu. Ama Rahmi Turan’ın kastı o değil sanırım!

Rahmi Turan şu ana kadar “Külliye’ye giden CHP’li şudur” demedi. Demesini de beklemiyoruz zaten... Çünkü “Huylu huyundan vaz geçmez.”

Rahmi Turan bu! Bir şey olmuştur ve o şeyin hesabını kalemiyle sormanın derdine düşmüştür yine.

“Yine” diyorum nedeni var zira. Neden böyle söylediğimi birazdan izah edeceğim. Ama Külliye’den gelen açıklamayı şuraya bir ekleyeyim evvela.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.161 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar