Rabia bir FETÖ’yü bir de Kılıçdaroğlu’nu rahatsız ederse…

Mısır’da Rabia Meydanı’nı dolduran bir milyon insan ile dayanışma içinde olduğumuzu anlatmak için Ülke Tv’nin logosunun yanına bir de Rabia işaretini koymuştuk, 2013 yılının Ramazan...

Mısır’da Rabia Meydanı’nı dolduran bir milyon insan ile dayanışma içinde olduğumuzu anlatmak için Ülke Tv’nin logosunun yanına bir de Rabia işaretini koymuştuk, 2013 yılının Ramazan ayında.

Rabia işareti, dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından da her fırsatta kullanıldı. Nihayetinde Mısır’da kanlı darbenin ardından Rabia işareti mazlumların sembolü olarak hala tedavülde.

Rabia işareti en son 21 Mayıs’taki Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi’nde değiştirilen tüzüğe girdi. “Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan” olarak.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından, Türkiye’de bu dört ana unsuru ifade etmek için kullanılıyor; Rabia işareti…

Bunu en iyi bilmesi geren de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yken…

Katar krizini yorumladığı ilk açıklamasında, “Katar, İhvan’a desteğini çekmeli. İhvan’ı destekleyecek siyasetten Ak Parti uzak durmalı. Aynı şekilde de ‘Rabia’ simgesinden de vaz geçmeli, çünkü Müslüman dünyanın (Mısır, Suudi Arabistan, BAE’yi kast ediyor) terör örgütü olarak gördüğü İhvan’ın simgesini Ak Parti’nin simgesi haline getiriyorsunuz” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar