Proje adamı, proje adaya karşı

Ne hizmet yarışıyor ne de vaatler farkında mısınız? Eğer öyle olsa Ak Parti adayı Binali Yıldırım’ın açık ara farkla ipi göğüslemesi gerekiyor. Ne var ki anketlerde başa baş bir...

Ne hizmet yarışıyor ne de vaatler farkında mısınız? Eğer öyle olsa Ak Parti adayı Binali Yıldırım’ın açık ara farkla ipi göğüslemesi gerekiyor. Ne var ki anketlerde başa baş bir mücadele söz konusu.

31 Mart’ta sandığa gitmeyenlerle kararsız 3-5 puanlık seçmenin alacağı tavır 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçiminin sonucunu belirleyecek. Aslında İstanbul’un kaderini demek daha doğru.

Peki hizmet ve vaat ekseni üzerinde oy vermeyecek olanlar neye göre karar verecek acaba?

Öfkeyle hareket edenler var. Kızgınlar yani. Neye kızgın oldukları başka bir mevzu ama o öfkelilerin gidip de sırf öfke yüzünden CHP adayına oy vereceğini düşünmek istemiyor insan.

Yine, “ders vermek” niyetinde olanlar var. Bu seçmenlerin bir kısmı 31 Mart’ta oyunu verirken “ders verdi” ve o dersin karşılığının ne olduğunu da gördü. Çalınmış oylarla “ders vermek” maksadıyla verilen oylar birleşince ortaya çıkan tablodan hala memnunlarsa sözüm yok.

SAADETLİLER BU KEZ GEREĞİNİ YAPACAK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasette yaz sonunu beklerken ahval 21 Temmuz 2019 | 226 Okunma Amerika ile “papaz olmamızı” neden isterler 19 Temmuz 2019 | 1.751 Okunma Azerbaycan’da 15 Temmuz’u anmak... 16 Temmuz 2019 | 1.410 Okunma Türk milleti 15 Temmuz gecesi meleklerle birlikte darbeci FETÖ’cülere direndi ve başardı; hamdolsun 14 Temmuz 2019 | 2.136 Okunma Suçun cezası işleyenin geliri ve statüsüne göre değişmeli ki caydırıcı olsun 12 Temmuz 2019 | 1.675 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar