Proje adamı, proje adaya karşı

Ne hizmet yarışıyor ne de vaatler farkında mısınız? Eğer öyle olsa Ak Parti adayı Binali Yıldırım’ın açık ara farkla ipi göğüslemesi gerekiyor. Ne var ki anketlerde başa baş bir...

Ne hizmet yarışıyor ne de vaatler farkında mısınız? Eğer öyle olsa Ak Parti adayı Binali Yıldırım’ın açık ara farkla ipi göğüslemesi gerekiyor. Ne var ki anketlerde başa baş bir mücadele söz konusu.

31 Mart’ta sandığa gitmeyenlerle kararsız 3-5 puanlık seçmenin alacağı tavır 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçiminin sonucunu belirleyecek. Aslında İstanbul’un kaderini demek daha doğru.

Peki hizmet ve vaat ekseni üzerinde oy vermeyecek olanlar neye göre karar verecek acaba?

Öfkeyle hareket edenler var. Kızgınlar yani. Neye kızgın oldukları başka bir mevzu ama o öfkelilerin gidip de sırf öfke yüzünden CHP adayına oy vereceğini düşünmek istemiyor insan.

Yine, “ders vermek” niyetinde olanlar var. Bu seçmenlerin bir kısmı 31 Mart’ta oyunu verirken “ders verdi” ve o dersin karşılığının ne olduğunu da gördü. Çalınmış oylarla “ders vermek” maksadıyla verilen oylar birleşince ortaya çıkan tablodan hala memnunlarsa sözüm yok.

SAADETLİLER BU KEZ GEREĞİNİ YAPACAK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin “erken seçim” tartışması ile neyi başardığını görmüyor olamayız 10 Temmuz 2020 | 2.534 Okunma Cübbesine düğme diken görmek istiyorsanız merdiven boşluklarında oturanlara bakın 07 Temmuz 2020 | 2.972 Okunma Almanya’dan, Fransa’dan eksiğimiz mi var ki sosyal medyaya yasal düzenlemeden kaçınıyoruz 03 Temmuz 2020 | 2.148 Okunma Gerçek ile sanrının iç içe geçtiği ahir zaman günleri… 30 Haziran 2020 | 1.943 Okunma Kılıçdaroğlu’nun “TOMA’nın üzerine çıkacak il başkanı” olarak işaret ettiği Kaftancıoğlu ne kadar CHP’li 26 Haziran 2020 | 2.663 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar