Öcalan’ı İmralı’ya diri diri kaç kez gömdüler

Bu köşede defalarca dile getirdiğimiz bir gerçek, bugün bir kez daha gündemimizde. Hatırlayanlar olacaktır muhakkak, “Çözüm süreci” masasının PKK tarafından tekmelendiği günlerde...

Bu köşede defalarca dile getirdiğimiz bir gerçek, bugün bir kez daha gündemimizde. Hatırlayanlar olacaktır muhakkak, “Çözüm süreci” masasının PKK tarafından tekmelendiği günlerde dillendirdiğimiz ve defalarca bu köşeye taşıdığımız iddiamız şuydu:

“Kandil ve HDP, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ı İmralı’ya diri diri gömdü!”

İddiamızın birçok ispatı var. Ama önce bugünkü durumu özetleyelim.

HDP’ye yönelik kapatma davası parti içinde ve PKK’da tartışma konusu.

Geçtiğimiz günlerde Ayhan Bilgen’in partiden ayrılırken yaptığı eleştiriler sadece ona ait değil, parti içinde epeyce destekçisi var.

Öte yandan HDP milletvekili Semra Güzel’in terörist sözlüsüyle PKK kampındaki görüntüsü ortaya çıktı. HDP’nin kapatma davası yeniden hatırlandı. Ve HDP’lilere yönelik dokunulmazlık dosyaları Semra Güzel başta olmak üzere Meclis gündemine yeniden geldi.

Tam da böyle bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan son grup toplantısında terör örgütü elebaşı ile eski eş başkan arasındaki güç mücadelesine atıf yaptı.

O zaman size kısaca HDP ve PKK’nın Öcalan’ı İmralı’ya diri diri gömdüğünün kısa tarihçesini hatırlatayım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüzsüz çemkirgenin İngiliz büyükelçisi ile gittiği balıkçıdaki fotoğrafını kim servis etti 28 Ocak 2022 | 1.406 Okunma Söyleyene değil söyletene bakmak: Hakaret dilinin mucidi Kemal Bey olmasın sakın 25 Ocak 2022 | 412 Okunma Kavala, Çözüm Süreci’ni bitirmek için Demirtaş’ı tetikçi olarak kullanmış olabilir mi 21 Ocak 2022 | 413 Okunma Millet İttifakı yeniden şekillenirse, “kurmay akıl” devreye ne şekilde girecek 18 Ocak 2022 | 501 Okunma Öcalan’ı İmralı’ya diri diri kaç kez gömdüler 14 Ocak 2022 | 556 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar