Muhasebe, beklenti: Kabus ile umut arasında geçen bir yıl

Ömür akıp gidiyor. Bir yıl daha bitti. Yen bir yılın ilk günündeyiz. 2018 bazen kabus, bazen zafer demekti. Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda bayrağımız Afrin kent merkezinde dalgalandığında ne kadar...

Ömür akıp gidiyor. Bir yıl daha bitti. Yen bir yılın ilk günündeyiz. 2018 bazen kabus, bazen zafer demekti. Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda bayrağımız Afrin kent merkezinde dalgalandığında ne kadar gururlandıksa, Ağustos ayında dolar üzerinden yürütülen ekonomik saldırı karşısında o kadar üzüldük.

Kah sevinç, kah hüzündür hayat. Hiçbir zaman ne sevinç üzerine ne hüzün üzerine yaşarız. Allah’ın bir lütfudur da aynı zamanda bu. Çünkü biz insanız ve halden hale geçmektir fıtratımız.

Yeni bir yılın ilk gününde, geçmiş yılın muhasebesi ve geleceğe umudumuzu tazelemek düşüyor payımıza.

2018’de ekonomide dolar üzerinden yapılan operasyonun etkisini sanırım 2019’un ilk çeyreğinde daha çok hissedeceğiz.

Buna mukabil, her şeye rağmen Türkiye’nin emin adımlarla menziline yürüyüşünün devam ediyor olması umudumuzdur.

Günlük politik manevraları bir kenara bırakırsak siyasi istikrarımız sürdüğü sürece ekonomideki olumsuz hava da 2019’un yarısından itibaren dağılacaktır. İnancım budur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.882 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar