MHP MHP’dir, Ak Parti de Ak Parti ama…

Yeni yasama dönemi, yeni Meclis ile birlikte açıldı. Hayırlı olsun. Yenilenen Meclis’in belki de ilk gündeminde MHP’nin af tasarısı var.Önümüzdeki günlerde af tasarısına Cumhur...

Yeni yasama dönemi, yeni Meclis ile birlikte açıldı. Hayırlı olsun. Yenilenen Meclis’in belki de ilk gündeminde MHP’nin af tasarısı var.

Önümüzdeki günlerde af tasarısına Cumhur İttifakı’nın taraflarının vereceği tepki, yerel seçimlerde kurulacak ittifakın da belirleyicisi olacak.

Ben iki liderin baş başa yapacağı görüşmede, yerel seçimler için uzlaşma sağlayacağına inananlardanım.

Bununla birlikte “af” meselesinde MHP ve Ak Parti’nin birbirlerini tartacağını düşünüyorum. Af meselesine bakışımı bir önceki yazıda aktarmıştım.

Şayet af yasası Meclis’te tartışılacaksa bunun “cezaların indirimi” kadar, “cezaların artırılması”nı da kapsaması gerekiyor diye düşünüyorum.

CHP İLE HDP’Yİ BİR ARAYA GETİREN NE Kİ?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 101 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 144 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar