Legal görünümlü illegal yapı sadece FETÖ mü

Kamuoyunda Büyükada davası olarak bilinen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıklar hakkında tahliye kararı çıktı. Almanlar sevindi. Avrupa Birliği sevindi. Bir de içimizdeki bazıları onlardan daha çok...

Kamuoyunda Büyükada davası olarak bilinen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıklar hakkında tahliye kararı çıktı. Almanlar sevindi. Avrupa Birliği sevindi. Bir de içimizdeki bazıları onlardan daha çok sevindi. Sevinç çığlıkları twitter’dan taştı!

Bu konuya açıkçası bu köşede çok da yer vermemiştim. Ancak “tahliye kararı” gecesi yakından da tanıdığım bir takım arkadaşların, “Şimdi ne olacak? Hani büyük balıktı? Mahalle medyası çuvalladı. İnsan hakları savunucuları ve aktivistlere yöneltilen suçlamalar boş çıktı” minvalinde sayısız tiwit attığını görünce yazmadan edemedim.

Baştan belirtelim. Masumiyet karinesi herkes için geçerlidir; nokta. Adamlar sadece tahliye edildi, beraat eden yok; nokta. Bazıları için sınır dışı yasağı kondu bunu da atlamayalım, nokta.

İÇİMİZDEKİ APARATLARI AYIKLAMAK KOLAY DEĞİL

Devam edelim. Türkiye amansız bir mücadelenin içinde. Bu mücadelenin en önemli ayaklarından biri de etki ajanlarıyla olan kısım. İçimizdeki aparatların büyük bir kısmı bunlardan oluşuyor.

Kamuoyu yapıcıları, kitlesel eylemleri organize edebilen sivil toplum kuruluşu içine sızmış kimi isimlerin neler yapabildiğini yeniden yazacak değilim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.160 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar