Küresel Mülteci Forumu Türkiye’deki mülteci sorununa çözüm üretebilecek mi

Küresel Mülteci Forumu için İsviçre’nin Cenevre kentindeyiz. Birleşmiş Milletlerin (BM) New York’tan sonraki en önemli kentinde göç ve mülteci sorunları masaya yatırılıyor.

CENEVRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan forumun eş başkanları arasında.

Forumun temel hedefi ilgili ülkelerin ve paydaşların mültecilere ve onlara ev sahipliği yapan ülkelere yönelik taahhütlerde bulunmasını sağlamak.

Türkiye bu yüzden foruma büyük önem veriyor. Zira ülkemize göç eden başta geçici koruma altındaki Suriyelilerin güvenli bir şekilde ülkelerine dönmesi, dönmeyecek olanların da entegrasyonu için paydaşlar bulmak istiyoruz.

En son Barış Pınarı Harekâtı’yla birlikte Suriye’de sınırımızın hemen yanında oluşan güvenli bölgelere yapılması planlanan köy, kasaba ve şehirlerin yapım maliyetlerinin paydaşlar tarafından karşılanması için de bu forum önemli bir mecra.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.138 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar