Kadın cinayetleri vaka-i adiyeye dönüşmüşse…

Histerik haldeyiz. Gün yok ki bir haber düşmesin ajanslardan önümüze. Bir kadın daha katledilmemiş olmasın.Kadınları öldürüyoruz.

Kadınları, hani şu “Cennet annelerin ayakları altındadır” diyen Efendimizin tazim ve hürmet etmeyi öğütlediği anneleri… Hani şu “O benim annem” diyerek kız çocuklarımıza örnek gösterdiği Hazreti Fatıma gibi kızları, hani şu ilahi kelamda “Onlar birbirlerinin örtüsüdür” denilen örtümüz kadınları öldürüyoruz.

Her gün bir kadın cinayet haberi düşüyor ajanslardan önümüze. İrkiliyoruz. Histerik haldeyiz. Kadınları, hani o “emanet” olanları, “örtü” olanları, ana, eş, evlat, yaren olanları; mahremlerimizi hani şu en mahremlerimizi öldürüyoruz.

Neden peki?

Neden?

Sorup durduğumuz sorunun, arayıp durduğumuz cevapları ürkütücü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nun muhafazakar/dindar kesime ulaşma çabası kimin telkini 24 Ocak 2020 | 3.776 Okunma FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmasında son durum 21 Ocak 2020 | 2.479 Okunma “Laik” Hafter Libya’nın DEAŞ’ı ile koyun koyuna 17 Ocak 2020 | 2.447 Okunma Bir yanda gerçek ve başarı, diğer yanda yalan ve iftira 14 Ocak 2020 | 2.721 Okunma Berlin’deki masaya oturmadan önce sahayı toparlamak 10 Ocak 2020 | 2.345 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar