Huber’deki iftardan bende kalanlar

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın davetlisi olarak Huber Köşkü’ne gittiğimizde bu kadar kalabalık davetlinin olacağını bilmiyordum… Ama şaşırmadım.Çünkü…Özellikle 16 Nisan...

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın davetlisi olarak Huber Köşkü’ne gittiğimizde bu kadar kalabalık davetlinin olacağını bilmiyordum… Ama şaşırmadım.

Çünkü…

Özellikle 16 Nisan referandumundan sonraki dil ve söylem… Ve 21 Mayıs’taki Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi’ndeki konuşmadaki vurgular yeni bir sürecin başladığını ya da başlatılmak istendiğinin ipuçlarıydı.

Huber Köşkü’ndeki medya mensuplarına yönelik iftar yemeği için havuz başına doğru yağmur altında yürürken “Acaba kimler var davetliler arasında” diye düşünmüyor değildim.

Merakım biraz sonra gitti. Çünkü yağmur nedeniyle havuz başından kapalı alana alınan masalarda tanıdık yüzlerle selamlaşmaya başlamıştık bile.

Davete 170 civarında gazeteci katılmıştı. Her gruptan yeterince isim davet edilmişti; gördüm. Uzun zamandır ortalıkta görünmeyenleri de, eleştiri dozunu bazen abartmışları da Huber’deki iftarda gördüm.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar