Hazreti Peygamber(as)’i özlerken

“Türk Müslümanlığı diye bir şey olur mu” sorusuna cevap veren Durmuş Hocaoğlu, “elbette” şeklinde cevap verir. Ve Türk Müslümanlığını tanımlarken, “Dengeli bir peygamber...

“Türk Müslümanlığı diye bir şey olur mu” sorusuna cevap veren Durmuş Hocaoğlu, “elbette” şeklinde cevap verir. Ve Türk Müslümanlığını tanımlarken, “Dengeli bir peygamber sevgisi” şeklinde tarif eder.

Buna da Mevlidi Şerif’i örnek gösterir.

Mevlidi Şerif’in müellifi Süleyman Çelebi’nin Hazreti Peygamber’e olan sevgisi, hürmeti ve muhabbeti neredeyse tüm Türklere teşmil edilebilir.

Dün gece idrak ettiğimiz Mevlid Kandili’ni de vesile ederek, sizlere bugün ne güncel meselelerden ne de seçim gündemine ilişkin bir şeyden söz etmek istiyorum.

Hazreti Peygamberimiz (as) için ceddimizin yazdığı Mevlid ve na’t-ı şeriflerden seçmeler sunmak istiyorum.

Mevlidi Şerif’te Velâdet (doğum) Bahri

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.882 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar