Hazreti Peygamber(as)’i özlerken

“Türk Müslümanlığı diye bir şey olur mu” sorusuna cevap veren Durmuş Hocaoğlu, “elbette” şeklinde cevap verir. Ve Türk Müslümanlığını tanımlarken, “Dengeli bir peygamber...

“Türk Müslümanlığı diye bir şey olur mu” sorusuna cevap veren Durmuş Hocaoğlu, “elbette” şeklinde cevap verir. Ve Türk Müslümanlığını tanımlarken, “Dengeli bir peygamber sevgisi” şeklinde tarif eder.

Buna da Mevlidi Şerif’i örnek gösterir.

Mevlidi Şerif’in müellifi Süleyman Çelebi’nin Hazreti Peygamber’e olan sevgisi, hürmeti ve muhabbeti neredeyse tüm Türklere teşmil edilebilir.

Dün gece idrak ettiğimiz Mevlid Kandili’ni de vesile ederek, sizlere bugün ne güncel meselelerden ne de seçim gündemine ilişkin bir şeyden söz etmek istiyorum.

Hazreti Peygamberimiz (as) için ceddimizin yazdığı Mevlid ve na’t-ı şeriflerden seçmeler sunmak istiyorum.

Mevlidi Şerif’te Velâdet (doğum) Bahri

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aldığımız yükün onlar farkında; peki biz 22 Şubat 2019 | 3.352 Okunma Parti kurmak için pusuda bekleyenler ne kadar daha bekler 19 Şubat 2019 | 9.877 Okunma ​ Birbirimizi sevmesek de coğrafyamıza dayatılanlara karşı birlikte direnemez miyiz ​ 17 Şubat 2019 | 4.565 Okunma Tanzim satışlar regülatör oldu 15 Şubat 2019 | 3.359 Okunma Yeni Meclis Başkanı kim olacak sorusunun etrafında dolaşırken kekremsilikler 12 Şubat 2019 | 3.394 Okunma
TÜM YAZILARI