​Gençler için bulunmaz fırsat İŞKUR kursiyerliği ​

AĞRI Geçenlerde insan kaynaklarından aradılar. “Yeni kursiyerler geldi. Sizinle tanıştırmak istiyoruz” dediler. Biraz sonra kapım açıldı kızlı erkekli bir grup genç odama girdi.

Hepsiyle tek tek tanıştım. Okullarını ailelerini sordum. İlgi alanlarını öğrenmeye çalıştım. Sonra da her birini bizimle birlikte çalışan bir arkadaşa emanet ettim. Odamdan, “Kursiyerliğiniz bittiğinde hepiniz ilgili bölümün bütün inceliklerini umarım öğrenirsiniz” diyerek gönderdim.

İnsan kaynaklarındaki arkadaşlarımızla bir süre baş başa kaldım. “Kursiyerlik” meselesinin ayrıntılarını öğrenmeye çalıştım. İŞKUR, iş başı eğitim programı kapsamında birçok sektördeki işveren ile protokoller imzaladı. Bu işverenlerden biri de bizim kurumumuz. Okullarını bitirmiş, “televizyon gazetecisi” olmak isteyenler bizim İŞKUR ile yaptığımız protokol çerçevesinde kurumumuzda “iş başı kursiyeri” olarak eğitime alınıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.161 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar