Fırat’ın doğusuna müdahaleyi istemeyenlerle Cumhur İttifakı’nı yaralayanlar arasında bir ilişki var mıdır

“Ak Parti Ak Parti’dir, MHP MHP’dir amma kader onları birlikte hareket etmeye mecbur bırakmıştır” diyenlerdenim.Bu cümlemi kurmamın bir çok nedeni var. Bunların bir kısmı yakın tarihte...

“Ak Parti Ak Parti’dir, MHP MHP’dir amma kader onları birlikte hareket etmeye mecbur bırakmıştır” diyenlerdenim.

Bu cümlemi kurmamın bir çok nedeni var. Bunların bir kısmı yakın tarihte yaşadıklarımız, bir kısmı yakın gelecekte muhtemel karşılaşacaklarımızla ilgili.

Bir önceki yazıda hem yakın geçmişte yaşananlar nedeniyle hem yakın gelecekte muhtemel olacaklarla ilgili örnekler verip Ak Parti ve MHP’nin kurduğu “Cumhur İttifakı”nın zorunluluğuna işaret etmiştim. (“Yangına körükle gidenlere inat İbrahim’in ateşine bir damla su ile yürüyenlerdeniz” 26.10.2018 Yeni Şafak)

Buradan devam edelim...

Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırı kısmen atlatılmış görünüyor. Doların ateşi düştü, piyasalarda nisbi bir rahatlama başladı. Ancak henüz 2018 yazı başındaki ekonomik verilerden çok uzağız. Dolar ve enflasyona ilaveten faizdeki yükseliş reel sektörü oldukça zorluyor.

Kredi faizlerinin yüksekliği, yatırımın önündeki en büyük engel. Hele bir de faktoringçilerin uyguladığı faiz var ki o da “iş yapmak isteyen” ancak elinde nakit yerine evrak bulunanların elinde avucunda ne varsa tüketiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 144 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar