Ezan çağrısı olmasaydı 15 Temmuz nasıl püskürtülürdü ki

Allah (cc) bu milletin evlatlarının her birinin kalbine üfledi 15 Temmuz 2016 gecesi. O gece kapkara başladı, Allah’ın (cc) yardımı, milletin direnci ve liderin azmiyle pırıl pırıl bir sabaha döndü.O gecenin yani...

Allah (cc) bu milletin evlatlarının her birinin kalbine üfledi 15 Temmuz 2016 gecesi. O gece kapkara başladı, Allah’ın (cc) yardımı, milletin direnci ve liderin azmiyle pırıl pırıl bir sabaha döndü.

O gecenin yani uğursuzluğun kol gezdiği saatlerde, milletin kulağına bir başka çağrı da ulaştı. O çağrı, milleti şehadete, gaziliğe götürdü, memleketi felaha ulaştırdı... O çağrıya yabancı, o sese düşman olanlar zelil oldu, rezil oldu, yenildi!

“Allahu ekber” diye başlayan, “O’ndan başka ilah yoktur” diye devam eden. Hazreti Muhammed’in (as) risaletini tasdik eden. Namaza (kulluğa) ve felaha (kurtuluşa) çağıran o ses Ezan-ı Muhammedi’den başkası değildi!

(Rabbim o gece bize de bir lütuf verdi hamdolsun. Ülke tv ekranlarından bu milletin evlatlarına, din görevlilerine “ezan ve sela çağrısı yapma” şerefi bize nasip oldu.)

KULAĞINA EZAN SESİ ULAŞANLAR, BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ’NÜ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ YAPTI

O ezan ki kulaklara değdiğinde millet yeryüzündeki varlığını hatırladı. Türk milleti “değerleri”ni hatırladı. İşgalci, bozguncu ve işbirlikçi alçaklar ezanlar ve selaları duyunca bozguna uğradı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.860 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar