Ertuğrul Tekkesi’nden bakınca Diyanet İşleri Başkanlığı

İlk kez bu yıl Mekke’de Hac sırasında tanıştım yüz yüze. Hatta ricamızı kırmadı. Haccın en önemli rüknü olan Arafat öncesi Mekke’deki Diyanet’e ait bir otelin stüdyoya...

İlk kez bu yıl Mekke’de Hac sırasında tanıştım yüz yüze. Hatta ricamızı kırmadı. Haccın en önemli rüknü olan Arafat öncesi Mekke’deki Diyanet’e ait bir otelin stüdyoya çevrilmiş lobisinden Ülke tv için canlı yayın yapma imkanımız da oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’tan söz ediyorum.

Yıllarca “eğitim” konusuna kafa yormuş bir din adamından… Göreve geldiği günden bu yana sessiz ve sakin işine odaklanmış bir ilim adamından söz ediyorum.

Geçtiğimiz hafta davet ettiği Ertuğrul Tekkesi’nde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile bir araya geldik. Benimle birlikte birkaç gazeteci dostumuz da oradaydı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın üst yöneticileri de aynı masanın etrafındaydı.

3 saati aşkın bir zaman Diyanet’i, Türkiye’deki din eğitimini, yeni medya düzeninde “algı” ve “algının yönetilmesi”ni konuştuk.

Bu arada, Sayın Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı anlattı bize özetle. Diyanet ile ilgili en dikkatimi çeken husus 30 yıl boyunca teşkilat kanunu olmadan yönetilmiş olduğu bilgisiydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.860 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar