Dünyayı iyilik değiştirecek Türkiye değiştirecek

Uzun zamandır Ankara’ya gitmiyordum. Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Dünyayı iyilik değiştirecek” sloganıyla düzenlediği “5. Uluslararası İyilik Ödülleri” programı vesile oldu....

Uzun zamandır Ankara’ya gitmiyordum. Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Dünyayı iyilik değiştirecek” sloganıyla düzenlediği “5. Uluslararası İyilik Ödülleri” programı vesile oldu. Çarşamba günü Ankara’ya gittim. Beştepe’deki töreni yerinde takip ettim.

Sağımda Kırgızlar, solumda Boşnaklar, önümde Afrikalılar, arkamda Filistinliler vardı. Hep birlikte coştuk, hep birlikte alkışladık, hep birlikte hüzünlendik.

Törende dünyanın bin bir yerinden bini aşkın yaşanmış iyilik hikâyesi içerisinden belirlenen 7 kişiye “5. Uluslararası İyilik Ödülleri” verildi.

Bu yılki vefa ödülü ise hayatını münevver bir gençlik yetiştirmeye adayan, Türkiye’nin ilk İmam Hatip Okulu Müdürü merhum Mahmut Celalettin Ökten’e verildi.

‘TÜRKİYE, MERHAMETİN SESİDİR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, zalimliğin had safhaya çıktığı çağımızda Türkiye’nin ecdadına yakışan vakar ve samimiyet ile yeryüzünün tüm mazlumlarına yönelik yaptığı iyilikleri anlattı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yok yok “çalmamışlar”, “deveyi havuduyla yutmuşlar” 24 Mayıs 2019 | 2.250 Okunma O fotoğraf ve ortak mefkure 21 Mayıs 2019 | 2.354 Okunma Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.358 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.281 Okunma Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi… 14 Mayıs 2019 | 3.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar